W Gorzowie będzie pysznie! Smakosze czekali na taką imprezę! Co zjedzie?

OPRAC.: red.
Smaki świata znów w Gorzowie. Do miasta wracają food trucki.
Smaki świata znów w Gorzowie. Do miasta wracają food trucki. Jarosław Miłkowski/Archiwum GL
Uwaga Gorzów: do miasta znowu zjadą się food trucki. Bary na kółkach zafundują nam smakołyki z różnych części świata!

Food trucki ponownie w Gorzowie

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne i jeden z największych zlotów food truckowych w kraju. Jego ideą jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu slow. Wydarzenie odbywa się cyklicznie w kilkudziesięciu polskich miastach, a od kilku lat zabiera w kulinarną podróż dookoła świata również mieszkańców Gorzowa. Małe restauracje na kółkach pojawią się na Placu Grunwaldzkim w pierwszy weekend października. Food trucki będą czynne:

  • 2 października (sobota) w godzinach od 12:00 do 21:00
  • 3 października (niedziela) w godzinach od 12 do 20:00

Od burgerów po makarony i pączki

Tym razem miasto odwiedzi kilkanaście mobilnych jadłodajni. Zapowiada się smakowicie, bo gorzowianie spróbują między innymi frytek belgijskich, półmetrowych zapiekanek, burgerów, kanapek z szarpaną wieprzowiną, makaronów z woka i azjatyckich pierożków. Dla miłośników słodkości będą natomiast hiszpańskie churrosy, węgierskie langosze i amerykańskie pączki z dziurką. Pragnienie ugasi natomiast orzeźwiająca lemoniada ze świeżo wyciskanych cytrusów. Do skosztowania będą także przysmaki:

  • kuchni indyjskiej
  • kuchni arabskiej
  • kuchni śródziemnomorskiej

Skąd wzięła się moda na food trucki?

Idea mobilnej gastronomii narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a za jej prekursora uważa się jednego z mieszkańców Teksasu, który zbudował specjalną furgonetkę i sprzedawał w niej jedzenie poganiaczom bydła i podróżnym na Dzikim Zachodzie. Później pojawiła się pierwsza jadłodajnia na kółkach, której właściciel serwował kawę i kanapki dziennikarzom jednej z amerykańskich gazet. Z czasem food trucki zaczęły pojawiać się również na ulicach Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec. W Polsce pierwsze mobilne restauracje powstały w latach 90. XX wieku.

Zobacz też:

WIDEO: Krosno Odrzańskie: Food Trucki znów przyjechały do Krosna Odrzańskiego.

Wideo

Dodaj ogłoszenie