W Gorzowie były kiedyś ogromne hale. Dziś na pewno nikt nie pozwoliłby ich wyburzyć. Taką mamy nadzieję!

red.
Tak wyglądał przed laty teren na Zawarciu, na którym dziś stoi galeria NoVa Park
Tak wyglądał przed laty teren na Zawarciu, na którym dziś stoi galeria NoVa Park zbiory ZGM w Gorzowie
Młodsi gorzowianie nie uwierzą w to, co zobaczą na zdjęciach. Lata temu niemal w samym centrum miasta stały stare, gigantyczne hale. Wyburzono je i postawiono w ich miejscu... Kto już zgadł?

Fotografie, które dziś prezentujemy, pochodzą z lat 2002 i 2003. Zostały wykonane przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Jego dyr. Paweł Nowacki zgodził się, byśmy je zaprezentowali Czytelnikom.

Dziś to już historyczne ujęcia: pokazują dawne zabudowania na terenie fabryki Ursusa. Zajmowały one wielką działkę pomiędzy ul. Przemysłową i Groblą. Były tutaj potężne hale, które potem, po likwidacji przedsiębiorstwa, przez wiele lat stanowiły nieco smutną pamiątkę po wielkim zakładzie. Na zdjęciach widać też, jak teren wyglądał już po częściowych wyburzeniach.

Przypomnijmy: w 2006 r. działkę po Ursusie miasto postanowiło sprzedać (pomimo protestów kupców) pod zabudowę handlową. Udało się znaleźć kupca, a później ruszyła budowa galerii. Ostatecznie 8 kwietnia 2012 r., tysiące ludzi po raz pierwszy wbiegły do galerii NoVa Park.

PO PĘTLI TRAMWAJOWEJ "SILWANA" NIE MA JUŻ ŚLADU

Wideo

Dodaj ogłoszenie