Włókniarz Zelów pokonuje Orkan Buczek, a Omega Kleszczów przegrywa w Łękińsku z Wartą Sieradz

Adam Kieruzel
Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Drużyna Włókniarza Zelów w końcu zdobyła trzy punkty. Zelowianie na własnym terenie pokonali GKS Orkan Buczek 1:0 (0:0), a drugie trafienie w tym sezonie zaliczył Albin Maciejewski. Omega Kleszczów po dwóch wygranych z rzędu przegrała na swoim boisku z ekipą Warty Sieradz 0:2 (0:1).

Pojedynki Włókniarza z Orkanem zawsze powodują wśród lokalnej publiki wiele nerwowości. Nie inaczej było tym razem. W 83. minucie meczu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Albin Maciejewski i mimo że po czerwonej kartce Mieszko Śpiewaka w doliczonym czasie gry Włókniarz kończył mecz w “10”, to trzy punkty zostały w Zelowie. Boiskowa rywalizacja była bardzo wyrównana, a sędzia pokazał aż osiem żółtych kartek.

W Łękińsku zespół Omegi Kleszczów przegrał z Wartą Sieradz 0:2 po bramkach straconych w 13. i 86. minucie.

W środę 25 września rozegrana zostanie 9. kolejka IV ligi grupy łódzkiej. Włókniarz w Wiśniowej Górze zagra z Andrespolią, a Omega w Warcie z Jutrzenką. Przed tymi spotkaniami zelowianie byli na 15. miejscu w tabeli z sumą ośmiu oczek, a kleszczowianie na siódmej pozycji z liczbą 12 punktów.

Z kolei w sobotę 28 września “Omeżka” u siebie o godz. 14 zagra z ŁKS II Łódź, a Włókniarz w Zelowie o godz. 16 zagra z Pogonią Zduńska Wola.

Dziękuję mojej drużynie za to, że mimo niewielu klarownych sytuacji w całym meczu potrafili wygrać ~ Dawid Wnuk, trener Włókniarza

W klasie okręgowej Piotrków Trybunalski swój pierwszy triumf w sezonie zaliczyły rezerwy Omegi Kleszczów, które na swoim terenie pokonały słabo spisujący się w lidze Włókniarz Moszczenica 3:0 (2:0). Wynik w 20. minucie otworzył Damian Bisaga, pięć minut później podwyższył Patryk Niedbała, a rezultat ustalił w 70. minucie Bartłomiej Saternus.

Piąty raz w sezonie przegrała Astoria Szczerców. Gospodarze tego meczu ulegli niepokonanemu liderowi piotrkowskiej “okręgówki”, czyli drużynie KS Niedośpielin 1:3 (1:1). Astoria w 21. minucie po bramce Adriana Ulfika objęła prowadzenie, ale goście raz trafili przed przerwą, a dwa kolejne ciosy zadali w drugiej odsłonie.

W tabeli Omega II Kleszczów jest dziesiąta z liczbą sześciu oczek, a Astoria dwunasta z trzema punktami.

W sobotę 28 września o godz. 16 Omega II zagra na wyjeździe z Olimpią Wola Załężna, a Astoria Szczerców na wyjeździe z LUKS Gomunice.

W sieradzkiej klasie okręgowej Hetman Rusiec przegrał na swoim boisku z WKS Prosna Wieruszów 1:5 (0:4), a honorowego gola przy stanie 0:5 zdobył w 56. minucie Artur Witczański. Drużyna z Ruśca jest na 12. pozycji w tabeli z sumą siedmiu oczek w 7. kolejkach.

Hetman w sobotę 28 września o godz. 15.30 zagra w Strzelcach Wielkich z ekipą GLKS.

W rozgrywkach drugiej grupy piotrkowskiej klasy A zespół ESPN Zjednoczeni Gmina Beł-chatów zremisował na wyjeździe z LKS Mierzyn 3:3 (2:2). Gospodarze 2:0 prowadzili już po 7. minutach, ale bramka Wojciecha Piechowicza i Łukasza Kruszyńskiego przed przerwą pozwoliła bełchatowianom uwierzyć w siebie. Po zmianie stron dla “United” w 68. minucie spotkania trafił Filip Przybylski, ale w końcówce LKS wyrównał.

GKS II Bełchatów pokonał 2:0 (1:0) na swoim terenie ekipę GUKS Gorzkowice. W 12. minucie gola zdobył Natan Bujak, a w 63. minucie podwyższył Miłosz Nowak.

W sobotę 28 września o godz. 16 “Brunatni” zagrają w Rozprzy z Czarnymi, a z kolei ESPN Zjednoczeni dzień później o tej samej porze zagrają z Polonią Gorzędów.

W rozgrywkach grupy drugiej piotrkowskiej klasy B Alfa Kleszczów wygrała w Chrzanowicach z Ruchem 2:0. KS Grocholice Bełchatów ulegli z kolei w Babach Pionierowi 0:4 (0:2).

Natomiast w niedzielę 29 września o godz. 12 drużyna KSG u siebie gra z rezerwami Polonii Piotrków Trybunalski, a Alfa Kleszczów o godz. 14 gra u siebie z Pionierem Baby.