WOŚP w Gorzowie: licytacje jeszcze trwają. Do zdobycia są niezwykłe gadżety

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek

Wideo

Prawie 300 tysięcy złotych udało się zebrać w Gorzowie podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To datki, które mieszkańcy wrzucali do puszek oraz pieniądze ze skarbonek. Gorzowski licznik wciąż jednak bije, bo cały czas trwają internetowe aukcje. To już ostatnie godziny na upolowanie ciekawych gadżetów.

Zaciętą walkę podczas tegorocznych licytacji stoczyła między innymi pani Katarzyna Lorbiecka. A było o co walczyć, bo gra toczyła się o srebrny medal Stali Gorzów zdobyty podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w 2018 roku. Ten wyjątkowy fant na aukcje przekazał senator Władysław Komarnicki. Padł rekord, bo srebro gorzowskich żużlowców pani Katarzyna wylicytowała za prawie 8 tysięcy złotych!

Jesteśmy zagorzałymi kibicami i bardzo chcieliśmy mieć taki medal w domu. Udało się i to jeszcze w szczytnym celu. W przyszłym roku też będziemy licytować - zawalczymy o złoto! - mówi Katarzyna Lorbiecka

Ciekawe perełki wciąż do zdobycia na aukcjach WOŚP

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale wciąż można wesprzeć szczytną inicjatywę, licytując w charytatywnych aukcjach, z których dochód trafi na cel tegorocznej kwesty. Gorzowianie i mieszkańcy regionu mają w czym wybierać, bo do kupienia został między innymi zestaw fantów od strażaków ochotników z Lipek Wielkich, voucher na indywidualny pokaz pracy robota chirurgicznego DaVinci w gorzowskim szpitalu czy udział w sesji okładkowej w Gorzowskich Wiadomościach Samorządowych, które są jednym z najstarszych bezpłatnych miesięczników w Gorzowie.

Nie lada gratka dla miłośników fantastyki

Jedną z najciekawszych propozycji na liście wciąż trwających licytacji jest trójwymiarowy obraz "Obcego", czyli głównego bohatera popularnej serii filmowej. Wśród wszystkich przedmiotów wystawionych przez gorzowski sztab, to właśnie ten ma najwyższą cenę. Jego obecna wartość to ponad 2800 złotych, ale licytacja trwa jeszcze dwa dni.

Są też koszulki i piłki z autografami sportowców

Nie lada gratka czeka także na miłośników sportu. I to nie tylko tego czarnego, choć fani żużla nie mogą narzekać na brak ciekawych propozycji. Do wylicytowania jest między innymi srebrny medal Stali Gorzów z ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski, mini kevlar z wizerunkiem Bartosza Zmarzlika, koszulka z autografem Krzysztofa Kasprzaka, piłka z autografami piłkarzy ręcznych Stali Gorzów, koszulka z autografem Adama Małysza, piłka z autografami legend Stilonu Gorzów czy zestaw gadżetów od Warty Gorzów.

Wycieczka z prezydentem albo obiad z europosłem

Wciąż licytować można także wycieczkę rowerową z przewodnikiem, którym będzie prezydent Gorzowa - Jacek Wójcicki. Jeśli ktoś na taką wyprawę z włodarzem miasta chciałby się wybrać, ale nie posiada własnego jednośladu, to na kolejnej aukcji może wylicytować także rower idealny nie tylko na miejskie wojaże, ale także leśny szuter. Warto się pospieszyć, bo obie licytacje potrwają jeszcze tylko dwa dni. Ale jeśli ktoś nie ma ochoty na rowerowe eskapady, może na przykład wylicytować obiad z europosłem Bartoszem Arłukowiczem lub objazd po powiecie z posłanką Krystyną Sibińską.

Gorzuś też poszedł pod młotek!

Na nowego właściciela czeka też strój kultowej miejskiej maskotki - Gorzusia. Gorzuś został powołany do życia 16 lat temu podczas głosowania w „Gazecie Lubuskiej”. Jest orłem, bo właśnie orzeł widnieje w godle miasta. Nosi też szorty w czerwono-biało-zielonych barwach miasta. Choć w 2010 roku przeszedł na emeryturę, to jednak od czasu do czasu pojawiał się jeszcze na miejskich wydarzeniach kulturalnych. Strój Gorzusia jest unikatowy, bo uszyte zostały tylko dwa takie egzemplarze. Jeden z nich trafił właśnie na wielkoorkiestrową licytację.

Aby wziąć udział w licytacjach, wystarczy odwiedzić stronę www.allegro.pl/uzytkownik/Sztab_Gorzow. Warto jeszcze dziś sprawdzić, które z przedmiotów nadal są dostępne. Czasu na składanie ostatnich ofert zostało już bowiem bardzo niewiele.

Czytaj również:

Dodaj ogłoszenie