reklama

WYNIKI WYBORÓW 2019. Wieczór wyborczy ze studia GL TV

(pik), (tr), (jm), (nd), (kali), (ap)Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (29 zdjęć)
Znamy wyniki wyborów do parlamentu 2019. Po godzinie 21. poznaliśmy pierwsze, sondażowe wyniki do Sejmu i Senatu. Znamy pierwsze wyniki EXIT POLL wyborów parlamentarnych 2019 przygotowywane przez Ipsos. Zobacz jak prezentują się najnowsze dane dotyczący wyników wyborów parlamentarnych 2019 oraz informacje o frekwencji w wyborach. Wybory 2019 wyniki, frekwencja, sondaże EXIT POLL

TRANSMISJA LIVE WIECZORU WYBORCZEGO W STUDIU TV GL

Wyniki wyborów do Sejmu 2019

43,6%
27,4%
12,6%
8,6%
6,8%
1,1%

Pozostałe

Frekwencja: 61,74%

Państwowa Komisja Wyborcza

SONDAŻOWE WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH W LUBUSKIEM (IPSOS):

 • Koalicja Obywatelska - 32,5 proc.
 • Prawo i Sprawiedliwość - 31,9 proc.
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej - 17,3 proc.
 • Polskie Stronnictwo Ludowe - 11,1 proc.
 • Konfederacja - 7,2 proc.

Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w Lubuskiem

32,5%
31,9%
17,3%
11,1%
7,2%

extit poll, badania Ipsos

Podział mandatów w Sejmie:

 • Prawo i Sprawiedliwość: 239
 • Koalicja Obywatelska: 130
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej: 43
 • Polskie Stronnictwo Ludowe: 34
 • Konfederacja: 13

Sztab PO w Gorzowie

- Co tu komentować?! Mam nadzieję, że liczba mandatów się zmieni. Chciałabym, żeby to nie była samodzielna większość. Samodzielna władza deprawuje. Nikt nie miał wątpliwości, że PiS będzie najsilniejszym komitetem w Sejmie – mówiła K. Sibińska.
Kwaśną minę miał też Witold Pahl.: - W każdej chwili, przy braku umiejętności zarządzania państwem przez PiS może dojść do sytuacji, że przedterminowe wybory będą koniecznością, dlatego nie rezygnujemy z aktywności – mówił Pahl.

Sztab PiS w Gorzowie

Elżbieta Rafalska (PiS) komentuje pierwsze, sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019:

Sztab PiS w Gorzowie Wlkp. po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów

Sztab PiS w Zielonej Górze

- Wygraliśmy! Wola wyborców jest taka, że chcą, byśmy dalej przeprowadzali dobre reformy - mówił zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników Marek Ast (PiS). - Z taką drużyną musieliśmy wygrać. Polacy wygrali dobry czas dla Polski - dodał Ast. W sztabie PiS rozległy się wielkie brawa.

Sztab Koalicji Obywatelskiej w Gorzowie

Gorzowscy działacze Koalicji Obywatelskiej wieczór wyborczy zorganizowali w hotelu Bulvar. Tu na wynik czekała m.in. posłanka Krystyna Sibińska. – Będziemy zadowoleni, jeśli PiS nie będzie samodzielnie rządził – mówili przed ogłoszeniem wyników działacze Koalicji. Wyniki ogólnopolskie przyjęli bez entuzjazmu. W spokojnym obejrzeniu ich ogłoszenia przeszkadzało im co chwilę zrywające się połączenie z internetem.

Sztab Koalicji Obywatelskiej w Zielonej Górze

Koalicja Obywatelska spotkała się w Zielonej Górze w hotelu Amadeus. Nie zabrakło Waldemara Sługockiego, marszałek Elżbiety Anny Polak, prezydenta Wadima Tyszkiewicza, Roberta Dowhana. Nie było jednak „jedynki”, czyli Tomasza Aniśki. Jak udało nam się dowiedzieć, wieczór wyborczy spędza na północy województwa. Chwilę przed godz. 21.00 rozpoczęło się wielkie odliczanie. Kiedy na ekranie wyświetliły się pierwsze wyniki, pojawiły się brawa. Tyle, że niezbyt gromkie…

Waldemar Sługocki komentuje wynik wyborów parlamentarnych 2019

- Halo! W Lubuskim wygraliśmy: – krzyknął po chwili, uzyskując dodatkowe informacje, senator Waldemar Sługocki, szef Koalicji Obywatelskiej w regionie.

Jak komentuje pierwsze wyniki?

- Jeżeli chodzi o wynik ogólnokrajowy, to on nie jest zadowalający – mówi senator W. Sługocki. – Ale nie jest taki, jak wróżyło Prawo i Sprawiedliwość. To nie jest jakaś absolutna dominacja PiS-u. A mnie szczególnie cieszą wyniki w województwie lubuskim, bo tutaj Koalicja Obywatelska wygrywa. To pokazuje, że postawiliśmy na dobrych kandydatów zarówno do Sejmu jak i do Senatu. Chciałbym przy tej okazji podziękować Lubuszanom, za to, że poszli do urn tak gremialnie. A przede wszystkim dziękuję wszystkim tym, którzy głosowali na KO. Czekamy na ostateczne wyniki, one będą kluczowe. Oby Prawo i Sprawiedliwość nie miało większości, oby nie rządziło samodzielnie – powiedział GL szef Koalicji w regionie.

„Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach zmieciemy PiS z powierzchni ziemi” – tak zakończył jeszcze swoje wystąpienie do zebranych senator Sługocki, ale najpierw podziękował za walkę, za intensywną kampanię.

O 21.30 w sali zaczęło robić się luźniej…

Sztab PSL w Zielonej Górze

Z pierwszych wyników powyborczych bardzo zadowoleni się lubuscy ludowcy. – 9,6 proc. w skali kraju oraz ponad 11 proc. w Lubuskiem to świetny rezultat. W niektórych miejscach, jak np. w powiecie krośnieńskim, nawet wygrywamy z Prawem i Sprawiedliwością – mówi Łukasz Porycki, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz wicemarszałek naszego województwa. – Szeroka koalicja, którą w Lubuskiem zawiązaliśmy z Kukiz’15 oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami, okazała się strzałem w dziesiątkę. Najważniejszym słowem na dzisiejszy wieczór wyborczy jest cierpliwość, bowiem musimy jeszcze poczekać na oficjalne wyniki PKW. Jesteśmy jednak dobrej myśli.

Sztab Wiosny w Zielonej Górze

O godzinie 21 w sztabie wyborczym Wiosny wybuchła radość. Sama Anita Kucharska-Dziedzic nie czuje się jeszcze posłanką, czeka na oficjalne wyniki, ale jak sama mówi, tak wysoki wynik oznacza, że czeka ich ciężka praca. - To pokazało, że opłaciło nam się zjednoczenie, czyli stworzenie jednego komitetu z trzech partii. Lewica wraca do parlamentu, z tego się bardzo, bardzo cieszę. Przed nami ogromne wyzwanie. Lubuskie to region, w którym jest sporo wyborców lewicowych. Czekam z niecierpliwością na informacje, jakie jest poparcie wśród mieszkańców dla Lewicy. Mam nadzieję, że dużo dużo wyższe - komentuje Anita Kucharska-Dziedzic, jedynka na liście Lewicy

Anita Kucharska-Dziedzic komentuje wyniki wyborów:

Sztab Konfederacji w Zielonej Górze

W zielonogórskiej Konfederacji nastroje są całkiem dobre. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku 6,4 proc., ale na razie nie popadamy w entuzjazm. Musimy teraz poczekać na oficjalne wyniki, aby nie powtórzyła się sytuacja z wyborów do europarlamentu, kiedy pierwsze sondaże mówiły o tym, że przekroczyliśmy próg wyborczy, a potem jednak ten wynik zmalał – twierdzi Krystian Kamiński, „jedynka” na listach Konfederacji w Lubuskiem. – To była trudna kampania, ale na razie humory mamy lepsze niż przed głosowaniem!

PIERWSZE SONDAŻOWE WYNIKU WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2019:

 • Prawo i Sprawiedliwość – 43,6 proc.
 • Koalicja Obywatelska - 27,4 proc.
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9 proc.
 • Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6 proc.
 • Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,4 proc.

Pewne jest, że frekwencja na godzinę 17.00 wyniosła w Polsce 45,94 proc. W porównaniu do wyborów parlamentarnych z 2015 r. frekwencja w kraju na godzinę 17.00 jest o około siedem proc. To oficjalne dane przekazane przez Państwową Komisję Wyborczą. Na pierwsze, sondażowe wyniki wyborów musimy poczekać do godziny 21.

Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 poznamy w niedzielę, 13 października, po godz. 21.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 poznamy w niedzielę, 13 października, po godz. 21. Wtedy kończy się cisza wyborcza i opublikowane zostaną pierwsze, sondażowe wyniki EXIT POLL. . Dowiemy się wtedy kto wygrał, a kto przegrał wybory parlamentarne 2019. Oficjalne i całościowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 PKW poda we wtorek, 15 października.

Koniec ciszy wyborczej o godzinie 21. Co się wydarzy:

 • poznamy sondażowe wyniki wyborów 2019
 • dowiemy się, która partia wygrała wybory parlamentarne 2019
 • poznamy przybliżone dane o frekwencji w wyborach parlamentarnych 2019
 • dowiemy się, która partia wprowadzi do Sejmu i Senatu największą ilość parlamentarzystów

Zobacz wideo: jak oddać głos w wyborach parlamentarnych 2019?

Wszystko będzie jasne o godzinie 21.00. Wtedy ogłoszone zostaną wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dowiemy się, które partie wprowadzą najwięcej posłów i senatorów do Sejmu i Senatu

Wybory 2019 - wyniki EXIT POLL

Wszystko będzie jasne o godzinie 21.00. Wtedy ogłoszone zostaną wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dowiemy się, które partie wprowadzą najwięcej posłów i senatorów do Sejmu i Senatu. Będą to wyniki exit poll, czyli sondażu prowadzonego przed lokalami wyborczymi, w którym badani mówili, na kogo oddali swój głos. Sondaż ten już po raz siódmy prowadzi Ipsos. To trzecia co do wielkości firma badawcza na świecie. Działa w 84 krajach. Ankieterzy przepytają około 90 tys. osób przed kilkuset losowo wybranymi lokalami wyborczymi.

Badanie Ipsos będzie przeprowadzone m. in. dla największych stacji telewizyjnych: TVP, Polsat i TVN. Na antenach tych stacji punktualnie o godzinie 21. zobaczymy wyniki wyborów.

Do lokalu wyborczego zabieramy ze sobą ważny dokument tożsamości - to dowód osobisty lub paszport.

Na tej podstawie członek komisji sprawdza, czy dana osoba jest wpisana do spisu wyborców.

Wybory parlamentarne 2019 w Lubuskiem

Podstawowe informacje o wyborach parlamentarnych:

 • wybieramy jednego kandydata do Sejmu RP i jednego do Senatu RP
 • w Polsce wybierzemy 460 posłów, w tym dwunastu z województwa lubuskiego
 • senatorów będzie 100, w tym trzech przedstawicieli naszego regionu

W lokalu wyborczym dostaniemy dwie ostemplowane kartki. W tych wyborach nie ma już książeczek, w których trzeba było szukać preferowanej przez siebie listy.

Głosowanie trwa do godziny 21.00 w niedzielę, 13 października chyba, że Państwowa Komisja Wyborcza zdecyduje inaczej. Jeśli tak się nie stanie, to po godzinie 21. poznamy pierwsze, sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019.

Materiał oryginalny: WYNIKI WYBORÓW 2019. Wieczór wyborczy ze studia GL TV - Gazeta Lubuska

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
DrAtanazyKula

No cóż "czerwone lubuskie komuchy" znowu zagłosowały na POstkomunę. To już nadaje się do badań socjologiczno-psychologicznych w celu określenia profilu lubuskich patoli.

Głosujecie na ludzi bez wartości, honoru, Boga, tożsamości, polskości, tradycyjnych wartości.

To przykre. Mam nadzieję, że konsekwentnie w swoich wyborach oddacie 500 , emeryturę plus itp itd

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3