cekon
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra wygrali na własnym torze dwa turnieje Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Cezary Konarski
Żużlowcy Francepolu Falubazu Zielona Góra po raz drugi najlepsi na własnym torze. W poniedziałek i wtorek wygrali kolejne turnieje eliminacyjne Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Analizując wyniki można dojść do wniosku, że obie imprezy miały bardzo podobny, niemal bliźniaczy przebieg. Zielonogórzanie dwukrotnie zdobyli 25 punktów, a kolejność na następnych miejscach była identyczna. Do tego zespoły Truly.work Stali Gorzów i PSŻ-u Poznań w obu przypadkach wspólnie zajmowały drugą lokatę, za każdym razem zdobywając po 21 punktów.

Indywidualnie tym razem najlepszy był Jakub Osyczka z czwartej w klasyfikacji drużyny Elektrociepłowni Falubazu. Zielonogórzanin tylko raz oglądał plecy rywala, w pierwszym wyścigu pokonał go Norbert Krakowiak. Z kolei najskuteczniejszy zawodnik pierwszego turnieju – gorzowianin Mateusz Bartkowiak – tym razem zdobył 10 punktów.

WYNIKI
1. Frencepol Falubaz Zielona Góra – 25 pkt.: Norbert Krakowiak 10 (3,1,3,3), Mateusz Tonder 7+1 bonus (1,2*,3,1), Damian Pawliczak 8+1 (3,3,0,2*);
2-3. Truly.work Stal Gorzów – 21 pkt.: Mateusz Bartkowiak 10 (3,2,2,3), Alan Szczotka 9+2 bonusy (3,1*,3,2*), Kamil Pylewski 1 (1,d,0,1);
2-3. Power Duck Iveston PSŻ Poznań – 21 pkt.: Marek Lutowicz 10+1 bonus (2*,3,3,2), Bartosz Curzytek 4+1 (1,2,0,1*), Michał Curzytek 7+2 (3,1*,2,1*);
4. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 18 pkt.: Nikodem Bartoch 4+1 bonus (0,2,2*,0), Jakub Osyczka 11 (2,3,3,3), Fabian Ragus 1 (0,1,-,-), Damian Boduch 2 (2,0);
5. Betard Sparta Wrocław – 13 pkt.: Patryk Wojdyło 8 (2,2,3,1), Mateusz Panicz 4 (1,2,0,1), Wiktoria Garbowska 1 (0,1,0,w);
zespół niesklasyfikowany (brak zawodników): Euro Finannce Polonia Piła – 10 pkt.: Piotr Gryszpiński 5 (2,0,1,2), Krystian Iwański 5 (1,3,0,1).

OBEJRZYJ: Piotr Protasiewicz: Nie czułem palca ani nadgarstka