Żużlowe talenty ścigały się w Wawrowie. W sobotę kolejne zawody i festyn

Jarosław Miłkowski
W podgorzowskim Wawrowie wystartowało 20 zawodników mini żużla.
W podgorzowskim Wawrowie wystartowało 20 zawodników mini żużla. Jarosław Miłkowski
W piątek 16 czerwca na mini torze w podgorzowskim Wawrowie odbyła się IV runda Pucharu Ekstraligi. W turnieju indywidualnym wygrał Jakub Plutowski z Częstochowy. W sobotę 17 czerwca odbędzie się turniej drużynowy.

Zawody mini żużlowe coraz bardziej się profesjonalizują. Podobnie jak jest to w przypadku zawodników ścigających się na motocyklach o pojemności 250 cm3, także i niższej klasie pojemności rozgrywane są zawody o Puchar Ekstraligi, w którym rywalizują zawodnicy klubów uczestniczących w PGE Ekstralidze. W zeszłym roku po raz pierwszy rozegrano cykl indywidualny, natomiast w tym sezonie kalendarz mini żużlowych rozgrywek został poszerzony o cykl drużynowy.

W ten weekend w podgorzowskim Wawrowie zaplanowano turnieje w obu tych cyklach. W piątek 16 czerwca rywalizowano w turnieju indywidualnym. Najlepszy okazał się w nim Jakub Plutowski, zawodnik Włókniarza Częstochowa. Wygrał wszystkie swoje wyścigi. Także pierwszy, z którego został ostatecznie wykluczony za to, że ukończył bieg na motocyklu z rozmontowanym tłumikiem.

W wyścigu finałowym, który decydował o kolejności w turnieju, wystartował też Michał Głębocki, jeden z dwóch licencjonowanych zawodników mini żużla z Wawrów Stali Gorzów. Po przegranym starcie niewiele jednak mógł zrobić. Na podium stanęli więc jego rywale.

W sobotę 17 czerwca na stadionie mini żużlowym w Warowie rozegrane zostaną zawody Drużynowego Pucharu Ekstraligi. Będą one połączone z piknikiem rodzinnym. W planie są m.in. darmowe dmuchane zabawki, darmowa wata cukrowa, konkursy z nagrodami. Będą też maskotki Staluś i Staleczka. Początek zawodów o 12.00.

Wyniki Pucharu Ekstraligi 85-140cc w Gorzowie

1. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) - 12 (w,3,3,3,3)
2. Dawid Oscenda (Unia Leszno) - 13 (3,2,3,3,2)