cekon
Nikodem Bartoch, żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra, zajął czwarte miejsce w turnieju Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski. Cezary Konarski
Żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra - Nikodem Bartoch - zajął miejsce tuż za podium w rozegranym na torze w Lesznie turnieju pierwszej rundy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski.

Zielonogórzanin zajął czwarte miejsce. Ścigał się równo, ale wygrał tylko jeden wyścig, a to było zbyt mało, by wjechać na podium dla zwycięzców. Dwie gonitwy padły łupem innego żużlowca Falubazu Mateusza Tondera, ale od w jednym z wyścigów zaliczył poważną wpadkę, dlatego zajął piąte miejsce w klasyfikacji.
Nieźle ścigał się też m.in. Wiktor Jasiński, reprezentant truly.work Stali Gorzów. Rewelacyjnie rozpoczął zawody, bo od dwóch zwycięstw. Później jednak nie jeździł już tak dobrze.
Zwyciężył najbardziej doświadczony w całej stawce Australijczyk Jaimon Lidsey. Zawodnik miejscowej Unii Leszno wygrał wszystkie swoje wyścigi.
Turniej drugiej rundy MIMW w Ostrowie, z powodu złych prognoz pogody, został przełożony na 8 października.

POLECAMY:Czy to dobrze, że Ekstraliga i Stal Gorzów postawiły na swoim?

WYNIKI
1. Jaimon Lidsey (Fogo Unia Leszno) 15 (3,3,3,3,3), 2. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia) 13 (2,3,3,3,2), 3. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 13 (3,3,3,2,2), 4. Nikodem Bartoch (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 11 (3,2,2,2,2), 5. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz) 10 (2,2,3,0,3), 6. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia) 10 (1,1,2,3,3), 7. Wiktor Jasiński (truly.work Stal Gorzów) 9 (3,3,2,1,0), 8. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz) 7 (w,2,1,3,1), 9. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) 6 (w,d,2,1,3), 10. Kacper Grzelak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) 6 (2,0,1,1,2), 11. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia) 6 (1,1,1,2,1), 12. Kamil Pytlewski (truly.work Stal) 5 (2,1,1,1,0), 13. Mikołaj Czapla (Start Gniezno) 4 (1,0,0,2,1), 14. Kacper Mateusz Grzelak (Start) 2 (u,2,u,0,u), 15. Hubert Ścibak (Fogo Unia) 1 (w,w,w,0,1), 16. Nile Tufft (Stelmet Falubaz) 0 (d,w,-,-,-), 17. Adrian Cieślewicz (Start) 0 (t,w).