Michał Jeliński - czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z 2008 roku Michał Jeliński - czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z 2008 roku

Michał Jeliński - czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z 2008 roku (© Robert Borowy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W zakończonych w Poznaniu wioślarskich mistrzostwach świata polska reprezentacja wywalczyła cztery medale – dwa złote i po jednym srebrnym oraz brązowym – co dało jej piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Udział w jednym ze złotych medali miał gorzowianin Michał Jeliński, który wraz z kolegami z osady czwórki podwójnej - Adamem Korolem, Markiem Kolbowiczem i Konradem Wasielewskim – po raz czwarty z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostwa świata.
- Trwa wspaniała nasza seria, gdyż wliczają to ubiegłoroczne igrzyska olimpijskie od pięciu lat jesteśmy niepokonani na najważniejszych imprezach mistrzowskich. Sukces jest tym cenniejszy, że został odniesiony przed własną publicznością. Mam nadzieję, że w tym składzie dopłyniemy do Londynu – nie krył radości wioślarz AZS AWF Gorzów.
Nasza osada znowu pokazała wielką klasę. Praktycznie przez cały dystans dyktowała warunki na wodzie i pewnie dowiozła triumf do mety, choć – jak stwierdzili zaraz po wyjściu z łodzi nasi zawodnicy – był to trudny wyścig, gdyż rywale nie odpuścili ani na ułamek sekundy.
Niewiele zabrakło a z brązowym medalem do domu powróciłbym drugi z gorzowian Piotr Hojka, płynący w osadzie ósemek ze sternikiem. Nasi wioślarze walczyli o medal do samej mety, lecz przegrali z osadą Holandii o zaledwie osiem setnych sekundy.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!