(© pixabay.com)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Absolutna nowość na rynku! Już niedługo w Polsce skorzystamy z automatów, które zwracają pieniądze za recykling.

Polska idzie śladem Niemiec, Czech i Skandynawii. Już na początku 2018 roku w naszym kraju pojawią się automaty wypłacające pieniądze za zużyte butelki. Gdzie będzie można je znaleźć? Automaty pojawią się we wszystkich większych supermarketach.

Dzięki Eko-automatom nie będziemy musieli okazywać paragonu, by dostać zwrot za butelki. Ale co za tym idzie, podczas zakupów w sklepie zapłacimy więcej za napoje. Obowiązkowa kaucja będzie nam zwracana.

Wprowadzenie automatów ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w kwestiach związanych z recyklingiem i ekologią. Kolejną korzyścią miałby być zysk dla klientów zwracających butelki - nieopłacalnym stałoby się wyrzucanie butelek na ulice, skoro ich zwrot byłby równoznaczny ze zwrotem kaucji wliczonej w koszt napoju.

Ministerstwo Środowiska podjęło już prace nad projektem. Czekamy na efekty.

Z regionu

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Proeco (gość)

Bardzo dobrze kaucja może nawet 1 zł kosztować wtedy mało kto zdecyduje się wyrzucić butelkę do lasu lub do rowu albo nie palić w piecu. Popieram 100%

xxx (gość) (Marcin)

Takie zwykłe butelki są bez kaucji , więc i tak nie wiele to zmieni będą dalej palić w piecach.
Obok mnie sąsiad ma segregację śmieci ale jak zacznie się sezon grzewczy to jest taki smród , nie wiem czym tam pali.

kamil (gość)

Wreszcie! Juz dawno temu trzeba było to zrobić. Dobrze że jesteśmy w UE bo to ona wymusza na naszym państwie wprowadzenie takich przepisów. Gdyby to zależało od nas samych dalej nic byśmy nie robili. Naród wybrany nie musi...

Marcin (gość)

W końcu!
Od 8 lat na to czekam. Nareszcie nie będzie się opłacało palić butelkami w piecach...