Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu opoczyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu opoczyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu opoczyńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHOMICZ Maria Barbara: pozycja 1 : 3,92% (5 889 głosów)
- BIAŁEK Michał: pozycja 2 : 3,92% (5 889 głosów)
- KĄDZIELA Rafał Janusz: pozycja 3 : 3,92% (5 889 głosów)
- ZIELIŃSKI Sławomir Zenon: pozycja 4 : 3,92% (5 889 głosów)
- GRZESIŃSKI Robert Ryszard: pozycja 5 : 3,92% (5 889 głosów)
- NEJMAN-LASOTA Agata Katarzyna: pozycja 6 : 3,92% (5 889 głosów)
- WIERUSZEWSKI Jan: pozycja 7 : 3,92% (5 889 głosów)
- KAŚKIEWICZ Edyta Ewa: pozycja 8 : 3,92% (5 889 głosów)
- KMITA Jagoda Teresa: pozycja 9 : 3,92% (5 889 głosów)
- SKOCZYLAS Rafał Henryk: pozycja 10 : 3,92% (5 889 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOJCIECHOWSKI Zdzisław Jan: pozycja 1 : 1,26% (1 899 głosów)
- GWÓŹDŹ Konrad Grzegorz: pozycja 2 : 1,26% (1 899 głosów)
- WIKTOROWICZ Urszula Hanna: pozycja 3 : 1,26% (1 899 głosów)
- WOŁĄKIEWICZ Grzegorz Piotr: pozycja 4 : 1,26% (1 899 głosów)
- TYCZYŃSKI Robert Franciszek: pozycja 5 : 1,26% (1 899 głosów)
- BĄK Dorota Alina: pozycja 6 : 1,26% (1 899 głosów)
- KMITA Filip Ryszard: pozycja 7 : 1,26% (1 899 głosów)
- MILEWSKI Bartosz: pozycja 8 : 1,26% (1 899 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT DLA OPOCZNA I POWIATU OPOCZNIANIE-OWS:
- SIJER Marek Piotr: pozycja 1 : 1,54% (2 309 głosów)
- KOPANIA Andrzej Jan: pozycja 2 : 1,54% (2 309 głosów)
- KSYTA Marek Leon: pozycja 3 : 1,54% (2 309 głosów)
- JUROWSKI Jarosław Piotr: pozycja 4 : 1,54% (2 309 głosów)
- KONECKI Kacper: pozycja 5 : 1,54% (2 309 głosów)
- NIERADKIEWICZ Anna Bronisława: pozycja 6 : 1,54% (2 309 głosów)
- ROGULSKA Monika: pozycja 7 : 1,54% (2 309 głosów)
- CHRUŚCIEL Agata Maria: pozycja 8 : 1,54% (2 309 głosów)
- ABRAMCZYK Kinga Elżbieta: pozycja 9 : 1,54% (2 309 głosów)
- RÓG Józef Leon: pozycja 10 : 1,54% (2 309 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- KOSNO Dariusz Wojciech: pozycja 1 : 3,53% (5 299 głosów)
- KACPRZAK Andrzej Ryszard: pozycja 2 : 3,53% (5 299 głosów)
- JĘDRASIK Marcin: pozycja 3 : 3,53% (5 299 głosów)
- DEREWĘDA-JANKOWSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 4 : 3,53% (5 299 głosów)
- MRÓZ-DUDA Małgorzata: pozycja 5 : 3,53% (5 299 głosów)
- MIĘKUS Zdzisław Grzegorz: pozycja 6 : 3,53% (5 299 głosów)
- NIEWADZI Katarzyna Beata: pozycja 7 : 3,53% (5 299 głosów)
- KĘPSKA Klaudia Ewa: pozycja 8 : 3,53% (5 299 głosów)
- STĘPIEŃ Jacek Witold: pozycja 9 : 3,53% (5 299 głosów)
- GĄGOLEWICZ Paweł Jan: pozycja 10 : 3,53% (5 299 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opoczyńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WITKOWSKA Maria: pozycja 1 : 7,12% (2 906 głosów)
- BYK Paweł: pozycja 2 : 7,12% (2 906 głosów)
- KWIECIEŃ Irena: pozycja 3 : 7,12% (2 906 głosów)
- SARWA Bożena Anna: pozycja 4 : 7,12% (2 906 głosów)
- WIECHECKI Leszek: pozycja 5 : 7,12% (2 906 głosów)
- WORACH Mieczysław: pozycja 6 : 7,12% (2 906 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOŹNIAK Tomasz Tadeusz: pozycja 1 : 3,46% (1 414 głosów)
- SZKLARCZYK Teresa Danuta: pozycja 2 : 3,46% (1 414 głosów)
- FATALSKI Krzysztof Szczepan: pozycja 3 : 3,46% (1 414 głosów)
- WÓJCIK Beata Małgorzata: pozycja 4 : 3,46% (1 414 głosów)
- MAZUR Anna: pozycja 5 : 3,46% (1 414 głosów)
- BARTOS Robert Przemysław: pozycja 6 : 3,46% (1 414 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT DLA OPOCZNA I POWIATU OPOCZNIANIE-OWS:
- CZARNECKI Krzysztof: pozycja 1 : 2,35% (960 głosów)
- KOWALCZYK Julian: pozycja 2 : 2,35% (960 głosów)
- NIEDZIAŁKOWSKA-RANIEWICZ Anna Maria: pozycja 3 : 2,35% (960 głosów)
- ZYCH Jolanta Maria: pozycja 4 : 2,35% (960 głosów)
- KOBYLARCZYK Michał: pozycja 5 : 2,35% (960 głosów)
- KĄDZIELA Katarzyna: pozycja 6 : 2,35% (960 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- JAKÓBCZYK Sławomir Krzysztof: pozycja 1 : 3,73% (1 522 głosów)
- GRZYBEK Maria Joanna: pozycja 2 : 3,73% (1 522 głosów)
- SOBOLEWSKI Łukasz: pozycja 3 : 3,73% (1 522 głosów)
- NOWAK Anna Zofia: pozycja 4 : 3,73% (1 522 głosów)
- SARWA Joanna Iwona: pozycja 5 : 3,73% (1 522 głosów)
- SOCHAŃSKI Tomasz Jan: pozycja 6 : 3,73% (1 522 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opoczyńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BARANOWSKI Marcin Józef: pozycja 1 : 6,24% (8 009 głosów)
- REK Sławomir: pozycja 2 : 6,24% (8 009 głosów)
- URBAŃCZYK Andrzej: pozycja 3 : 6,24% (8 009 głosów)
- SMOLARCZYK Anna: pozycja 4 : 6,24% (8 009 głosów)
- PRZYBYŁA Stanisław Marek: pozycja 5 : 6,24% (8 009 głosów)
- CZERCZAK Amelia Teresa: pozycja 6 : 6,24% (8 009 głosów)
- KOWALCZYK Małgorzata: pozycja 7 : 6,24% (8 009 głosów)
- CAL Monika Iwona: pozycja 8 : 6,24% (8 009 głosów)
- WOJEWÓDZKI Krzysztof: pozycja 9 : 6,24% (8 009 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PAWLIK Zofia: pozycja 1 : 1,95% (2 502 głosów)
- ŚMIECHOWSKA Marianna: pozycja 2 : 1,95% (2 502 głosów)
- PAZUREK Damian Piotr: pozycja 3 : 1,95% (2 502 głosów)
- PIECZYŃSKA Beata Ewa: pozycja 4 : 1,95% (2 502 głosów)
- BIŃCZYK Radosław Paweł: pozycja 5 : 1,95% (2 502 głosów)
- ŚWIDROS Agnieszka Izabela: pozycja 6 : 1,95% (2 502 głosów)
- STAWIARSKA Marzena Renata: pozycja 7 : 1,95% (2 502 głosów)
- STROJECKI Zenon Adam: pozycja 8 : 1,95% (2 502 głosów)
- KUBISZEWSKI Hubert Władysław: pozycja 9 : 1,95% (2 502 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT DLA OPOCZNA I POWIATU OPOCZNIANIE-OWS:
- MORAWSKA Maria Bronisława: pozycja 1 : 1,21% (1 558 głosów)
- HERNOGA Bożena Stefania: pozycja 2 : 1,21% (1 558 głosów)
- BOKSA Rafał Jarosław: pozycja 3 : 1,21% (1 558 głosów)
- KOMOROWSKI Artur Michał: pozycja 4 : 1,21% (1 558 głosów)
- MAKUCH Anna Ewa: pozycja 5 : 1,21% (1 558 głosów)
- GŁUSZEK Mirosław Stanisław: pozycja 6 : 1,21% (1 558 głosów)
- BIELAS Krzysztof: pozycja 7 : 1,21% (1 558 głosów)
- INDRYCHOWSKA Ewelina Anna: pozycja 8 : 1,21% (1 558 głosów)
- SZUBERT Grzegorz: pozycja 9 : 1,21% (1 558 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- MIKUCKI Grzegorz Jerzy: pozycja 1 : 1,71% (2 195 głosów)
- BERENT Urszula Bożena: pozycja 2 : 1,71% (2 195 głosów)
- SKRZYPEK Ewelina Ewa: pozycja 3 : 1,71% (2 195 głosów)
- CZERNECKA Magdalena: pozycja 4 : 1,71% (2 195 głosów)
- WERESZKA Zbigniew Robert: pozycja 5 : 1,71% (2 195 głosów)
- WUJEK Marcin Józef: pozycja 6 : 1,71% (2 195 głosów)
- SZULC Hubert Dawid: pozycja 7 : 1,71% (2 195 głosów)
- BOGOBOWICZ-PINTERA Karolina: pozycja 8 : 1,71% (2 195 głosów)
- KUŚMIERSKI Andrzej Piotr: pozycja 9 : 1,71% (2 195 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?