Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Był ciasny garaż, a jest nowoczesna remiza! Strażacy z Łośna mają nową siedzibę

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Wideo
od 16 lat
Jeszcze tylko ostatnie prace wykończeniowe i strażacy z Łośna w gminie Kłodawa będą mogli wprowadzać się do nowo wybudowanej remizy. Murowany budynek z dużym boksem garażowym stanął tuż obok niewielkiego garażu, który służył druhom od lat.

Było trudno się pomieścić

Dotychczasowa siedziba strażaków z Łośna znajdowała się w niewielkim i murowanym garażu. Druhowie nie narzekali, bo choć była ciasna to jednak własna, ale z roku na rok w niewielkim budynku coraz trudniej było się pomieścić. Jednostka wzbogacała się o kolejny sprzęt, który trzeba było ciasno upychać, a kiedy do środka wjeżdżał strażacki samochód, to nie było już miejsca, żeby tam wejść czy usiąść. Można też było tylko pomarzyć o zapleczu sanitarnym z prawdziwego zdarzenia.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Niebawem druhowie będą jednak urzędować w zupełnie nowym obiekcie, którego budowa ruszyła na początku ubiegłego roku.
Nowoczesny, przestronny i funkcjonalny budynek na miarę dzisiejszych czasów jest już prawie gotowy. Inwestycja ma poprawić warunki służby strażaków ochotników i pozwolić na zintensyfikowanie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa.

To niezwykle ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz odwiedzających naszą gminę turystów. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem i bardzo się cieszę, że po tak wielu staraniach w końcu przystąpiliśmy do budowy remizy, bo strażacy dysponowali tam najstarszym i najmniej funkcjonalnym obiektem w gminie - mówi Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.

Budowa nowej remizy powoli dobiega końca.
Budowa nowej remizy powoli dobiega końca. Gmina Kłodawa

Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz nowego budynku. Niebawem rozpoczną się też prace związane z wyburzeniem starej remizy, która znajduje się tuż obok.

Jaka jest nowa remiza?

Jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni ponad dwustu metrów kwadratowych składa się z garażu dla strażackiego wozu, sali szkoleń z zapleczem kuchennym, szatni z pralnią, pomieszczenia technicznego oraz wieży do suszenia węży gaśniczych. Budynek został też wyposażony w odnawialne źródła energii, takie jak instalacja fotowoltaiczna i powietrzna pompa ciepła. Budowa remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łośnie wraz z niezbędnym wyposażeniem kosztowała prawie dwa miliony złotych. Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto