Gorzów. Najpierw będzie wielka demolka, a później budowa nowej siedziby dla strażaków

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie szykuje się do przebudowy swojej siedziby.
Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie szykuje się do przebudowy swojej siedziby. Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie
Udostępnij:
Jest już projekt, pozwolenie na budowę i są pieniądze na realizację inwestycji. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie szykuje się do przebudowy swojej siedziby. Przy ulicy Wyszyńskiego powstanie nowoczesny obiekt, który poprawi warunki pracy strażaków.

Będzie większy komfort pracy

Nowoczesna, funkcjonalna i ładna - taka ma być nowa siedziba Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Gorzowie. Warta kilkanaście milionów złotych inwestycja była przez strażaków długo oczekiwana.

Ta inwestycja jest niezmiernie ważna, ponieważ ten obecny budynek nie jest dobrze przystosowany do naszej pracy. On jest po prostu mało funkcjonalny. Dlatego od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania, które z jednej strony poprawi te warunki lokalowe, a tym samym zwiększy komfort pracy i przyjmowania interesantów, a z drugiej strony pozwoli dostosować to miejsce do rangi instytucji z poziomu wojewódzkiego - mówi Patryk Maruszak, komendant wojewódzki lubuskiej straży pożarnej.

Gorzów. Najpierw będzie wielka demolka, a później budowa nowej siedziby dla strażaków
Jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg i wyłonić firmę, która zajmie się realizacją inwestycji. Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie

Do tej ważnej inwestycji komenda wojewódzka przygotowywała się ponad dwa lata. W tym czasie powstał między innymi projekt nowego obiektu.

Udało się stworzyć projekt nowej siedziby, uzyskać niezbędne pozwolenia na budowę i zabezpieczyć pieniądze na ten cel. Rozbudowa naszych obiektów została uwzględniona w nowym programie modernizacji i rozwoju służb mundurowych - dodaje Patryk Maruszak.

Najpierw będzie wielka demolka

Komenda wojewódzka jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg i wyłonić firmę, która zajmie się realizacją inwestycji. Nowa siedziba powstanie w miejscu obecnie funkcjonującego budynku, czyli tego znajdującego się najbliżej ulicy Wyszyńskiego. To dlatego, że działka, którą dysponuje jest za mała, aby można tam było postawić dodatkowy obiekt. Budynek zostanie więc wyburzony.

Możliwości rozbudowy są mocno ograniczone, bo z jednej strony ogranicza nas pobliska ulica, a z drugiej skarpa. Dlatego zdecydowaliśmy o wyburzeniu jednego z budynków, który i tak jest już w fatalnym stanie technicznym i wybudowaniu w jego miejscu nowego obiektu. Przybędzie tam dodatkowa kondygnacja, a cała powierzchnia tego nowego gmachu wyniesie prawie osiemset metrów kwadratowych. Będzie więc zdecydowanie więcej miejsca na biura, pomieszczenia sanitarne i socjalne - dodaje szef lubuskich strażaków.

Gorzów. Najpierw będzie wielka demolka, a później budowa nowej siedziby dla strażaków
Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie szykuje się do przebudowy swojej siedziby. Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie

Pierwsze prace mają ruszyć również w tym roku, a nowa siedziba lubuskiej straży pożarnej powinna być gotowa za dwa lata. Co ważne, poprawią się także warunki parkingowe przy obiekcie. Gorzowskiej jednostce udało się pozyskać dodatkowy teren, na którym wybudowane zostaną miejsca parkingowe dla strażaków i interesantów.

Inwestycji w straży jest więcej

Ale planowana przebudowa siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie to nie jedyna taka inwestycja w regionie. Niebawem nowe i również długo wyczekiwane miejsce pracy zyskają również strażacy z Kostrzyna nad Odrą. Końca dobiega natomiast budowa komendy powiatowej i jednostki ratowniczo-gaśniczej w Żarach oraz rozbudowa pomieszczeń garażowych straży w Sulęcinie.

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie