MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kobieta chciała spalić komisariat. Swój występek nagrała i opublikowała w sieci!

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na terenie gubińskiego komisariatu policji. Kobieta podpaliła drzwi wejściowe do komendy. Swój występek uwieczniła na nagraniu, które następnie opublikowała w sieci. Na tym jednak nie koniec, bo młoda piromanka zniszczyła jeszcze dwa samochody, w pobliżu których również wznieciła ogień.

Podpaliła drzwi wejściowe do komisariatu

Do dyżurnego gubińskiego komisariatu przybiegł mężczyzna, który poinformował o pożarze bocznych drzwi wejściowych do budynku komendy. Rekcja była natychmiastowa. Dyżurny szybko pobiegł na miejsce i zauważył palące się materiały papiernicze oraz tekstylne. W pobliżu stała znana mu osobiście dwudziestoośmioletnia kobieta.

Funkcjonariusz musiał działać zdecydowanie. Odsunął od drzwi palące się materiały, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, a następnie zatrzymał kobietę doprowadzając ją do budynku komisariatu. Zniszczeniu uległy nie tylko boczne drzwi wejściowe do komisariatu, ale również okopcona została skrzynka gazowa i wytopiony styropian stanowiący ocieplenie budynku - relacjonuje komisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Wszystko nagrała i opublikowała w sieci

Kobieta wcale nie kryła się ze swoim czynem. Świadczą o tym wpisy zamieszczone przez nią w mediach społecznościowych. Podpalaczka najpierw nagrała swój występek, a chwilę później wrzuciła filmiki do sieci. Na tym jednak nie koniec, bo okazało się również, że kilka godzin wcześniej podłożyła ogień przy dwóch samochodach.

Dalsze ustalenia, a także zebrany w toku czynności materiał dowodowy dał podstawy, aby zarzucić jej dokonanie dwóch innych czynów, do których doszło kilka godzin wcześniej. Poza spowodowaniem zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru, jest ona podejrzana także o wzniecenie ognia przy dwóch samochodach, doprowadzając do ich zniszczenia - dodaje komisarz Justyna Kulka.

Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia zarzucanych czynów. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na wystąpienie z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec dwudziestoośmiolatki tymczasowego aresztowania. Kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Kobieta chciała spalić komisariat. Swój występek nagrała i opublikowała w sieci! - Gazeta Lubuska

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto