Młody stalowiec znów na podium zawodów o Puchar Ekstraligi

Jarosław Miłkowski
W Indywidulnym Pucharze Ekstraligi startuje trzech stalowców.
W Indywidulnym Pucharze Ekstraligi startuje trzech stalowców. Facebook/Młoda Stal
W poniedziałek 10 czerwca we Wrocławiu rozegrana została szósta runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi. Drugie miejsce w tych zawodach zajął Kevin Nycz ze Stali Gorzów.

Stalowcy startujący w Indywidualnym Pucharze Ekstraligi przyzwyczaili kibiców do tego, że niemal w każdej z rund jeden z nich staje na podium dla najlepszych zawodników turnieju. Nie inaczej było w poniedziałek 10 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska po raz piąty w tym sezonie w trójce najlepszych zawodników znalazł się reprezentant Stali Gorzów. Tym razem był to Kewin Nycz.

14-latek ze Stali w części zasadniczej turnieju wygrał wszystkie swoje wyścigi i z kompletem punktów awansował do biegu finałowego dla najlepszej czwórki. W nim musiał jednak uznać wyższość Maksymiliana Kostery z Unii Leszno. I choć po wrocławskich zawodach to Nycz dopisał przy swoim nazwisku najwięcej punktów, to właśnie leszczynianin wskoczył na najwyższy stopień podium. Kostera wygrał trzeci turniej z rzędu i umocnił się na pozycji lidera Indywidualnego Pucharu Ekstraligi.

Drugiemu ze stalowców – Filipowi Bęczkowskiemu – do awansu do finału zabrakło jednego punktu. W efekcie lepszej jazdy swojego klubowego kolegi, zamienił się z nim miejscami w klasyfikacji generalnej cyklu. Aktualnie to Nycz jest trzeci w „generalce”, a Bęczkowski zajmuje w niej czwartą lokatę.
Trzeci z gorzowskich zawodników – Dominik Baryłka – zdobył pięć punktów i zajął dziesiąte miejsce.

Kolejna runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi została zaplanowana na 17 czerwca w Gorzowie.

Wyniki VI rundy Indywidualnego Pucharu Ekstraligi

1. Maksymilian Kostera (Unia Leszno) - 13 (2,3,3,2,3)*
2. Kewin Nycz (Stal Gorzów) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Karol Szmyd (Motor Lublin) - 12 (3,3,2,3,1)
4. Wiktor Jasiński (KS Toruń) - 10 (2,3,3,2,0)
5. Bartosz Derek (KS Toruń) - 10 (3,2,2,3)
6. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) - 9 (3,1,3,2)
7. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) - 9 (2,2,2,3)
8. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) - 8 (1,1,3,3)
9. Rafał Grzędziński (Sparta Wrocław) - 8 (2,3,2,1)
10. Dominik Baryłka (Stal Gorzów) - 5 (0,2,2,1)
11. Filip Zaborek (Motor Lublin) - 5 (0,2,1,2)
12. Konrad Górski (Falubaz Zielona Góra) - 5 (2,1,0,2)
13. Kacper Witrykus (Falubaz Zielona Góra) - 4 (3,0,1,0)
14. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) - 3 (1,0,1,1)
15. Filip Gano (Unia Leszno) - 3 (1,w,1,1)
16. Bartłomiej Posturzyński (Włókniarz Częstochowa) - 2 (0,2,0,0)
17. Kevin Iwański-Jaura (GKM Grudziądz) - 2 (1,1,0,0)
18. Michał Obst (Sparta Wrocław) - 2 (t,t,1,1)
19. Jonasz Żyta (GKM Grudziądz) - 1 (1,0,0,0)
* o wyższej pozycji Kostery zdecydowało zwycięstwo w piątym – finałowym – wyścigu

Klasyfikacja generalna po sześciu turniejach:
1. Kostera – 76 pkt., 2. Szmyd – 72 pkt., 3. Nycz – 62 pkt., 4. Bęczkowski – 61 pkt., 5. Kręglicki – 52 pkt., 6. Jasiński – 51 pkt., 7. Derek – 44 pkt., 8. Kordek - 41 pkt., 9. Gano – 36 pkt., 10-11. Baryłka, Witrykus – po 35 pkt., 12. Plutowski – 34 pkt., 13. Posturzyński – 24 pkt., 14-15. Zaborek, Grzędziński – po 23 pkt., 16. Obst – 21 pkt., 17. Górski – 18 pkt., 18. Iwański-Jaura – 13 pkt., 19. Nikodem Szefliński – 8 pkt., 20. Robert Downar – 5 pkt., 21-22. Mikołaj Sanocki, Dawid Cepielik – po 4 pkt., 23. Żyta – 3 pkt.