Most Staromiejski w Gorzowie: pamiętacie te żółte barierki? Przez lata zmienił się nie do poznania!

OPRAC.: red.
Most Staromiejski w Gorzowie przeszedł wielką metamorfozę. Zobaczcie, jak bardzo się zmienił!
Most Staromiejski w Gorzowie przeszedł wielką metamorfozę. Zobaczcie, jak bardzo się zmienił! arch. GL/Lech Orzoł
Udostępnij:
Jak przez lata zmieniał się most staromiejski? Można śmiało powiedzieć, że był brzydkim kaczątkiem, a dziś jest łabędziem. Sami zobaczcie!

Archiwalne fotografie najlepiej pokazują, jak wiele się tu zmieniło. Bo przed remontem most był po prostu brzydki. W oczy kłuły choćby paskudne, żółte barierki. Ale modernizacja okazała się niezbędna, bo przede wszystkim cała konstrukcja była bardzo mocno zniszczona. I naprawdę wymagała przebudowy. Ktokolwiek zapuściłby się wtedy pod most, zobaczyłby, że z betonowej konstrukcji sterczą druty, a beton odłamuje się całymi kawałkami.

Remont Mostu Staromiejskiego w Gorzowie rozpoczął się w 2006 r.

Prace ruszyły na początku 2006 r. Robotom codziennie przyglądały się setki gorzowian. Był to temat, który nie schodził ze szpalt naszej gazety przez wiele miesięcy.
Przeprawa została rozebrana i ułożona od nowa. Zmienił się dzięki temu jej wygląd. Zmieniły się też brzegi, które są połączone. Po stronie centrum brzydkie targowisko zamieniło się w bulwar. A po stronie Zawarcia nie ma już ruin Ursusa, tylko jest popularna galeria handlowa i przebudowany układ komunikacyjny.

Ze zbiorów "Gazety Lubuskiej" i pana Lecha

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak most wyglądał przed 2006 r. (widać też kawałek Zawarcia sprzed lat, dzielnica „zaczynała się” kiedyś zupełnie inaczej – nie rondem z dominantą, tylko… kamienicą), postęp prac sprzed lat i obecny wygląd mostu.

Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów Gazety Lubuskiej oraz z archiwum Lecha Orzoła.

TAK WYGLĄDAŁO KIEDYŚ NASZE MIASTO

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo

Dodaj ogłoszenie