Nowa atrakcja w Strzelcach Krajeńskich. Można je zwiedzać z przewodnikiem...na uszach

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Od niedawna Strzelce Krajeńskie można zwiedzać mobilnym przewodnikiem.
Od niedawna Strzelce Krajeńskie można zwiedzać mobilnym przewodnikiem. Patryk Bagiński
Strzelce Krajeńskie to urokliwa miejscowość w sercu województwa lubuskiego, która zachwyca swoimi zabytkami i bogatą historią. Od niedawna mieszkańcom i turystom opowiada o nich mobilny przewodnik. Podręczne urządzenie zawiera opis kolejnych atrakcji przygotowany w kilku językach.

Zwiedzanie we własnym tempie

Strzelce Krajeńskie można już zwiedzać z audioprzewodnikiem. To coraz bardziej popularna forma poznawania ciekawych miejsc i obiektów, która umożliwia swobodne poruszanie się pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Choć trasa jest ściśle wyznaczona zwiedzający mogą sami decydować jak długo zatrzymają się w danym miejscu oraz pomijać jedne objaśnienia, a inne powtarzać. Urządzenie ze słuchawkami można bezpłatnie wypożyczyć, ale do odsłuchania audioprzewodnika posłużyć może także zwykły telefon komórkowy. Wystarczy tylko wcześniej zainstalować specjalną aplikację.

O czym można usłyszeć na trasie?

Bogata historia Strzelec Krajeńskich ma swoje ślady w architekturze miasta, bo praktycznie na każdym kroku można natknąć się na różne zabytki. Najpopularniejsze są te miejsca, które znajdują się na miejskim szlaku historycznym. Wycieczka z mobilnym przewodnikiem rozpoczyna się na strzeleckim Rynku, który jest centrum miasta od początku jego istnienia.

To bardzo malownicze miejsce o ciekawej historii i z interesującymi zabytkami. Zanim jednak poświecimy Rynkowi więcej czasu rzućmy okiem na zegar słoneczny. Na jego cokole z piaskowca osadzona jest wskazówka w formie strzały. To stalowy oryginalny fragment dawnego ogrodzenia budynku z dziewiętnastego wieku - zapowiada mobilny przewodnik.

Kolejnym punktem, który można zwiedzać z audioprzewodnikiem jest dawny ratusz i znajdujący się na nim maszt flagowy. Na trasie znalazła się również Brama Młyńska oraz fontanna przy kościele.

Są też opowieści z dreszczykiem

Strzelce Krajeńskie są znane ze swojego związku z legendami o czarownicach. W przeszłości krążyły opowieści o kobietach zamieszkujących to miasto, które były oskarżane o praktykowanie magii. W wyniku oskarżeń wiele z nich zostało uwięzionych w Baszcie, a następnie straconych. O tej tajemniczej historii również opowie nam audioprzewodnik.

Czas na opowieści z dreszczykiem. W odległej przeszłości na mieszkańców Strzelec Krajeńskich czyhali nie tylko wrogowie zewnętrzni. Zło czaiło się też w samym mieście. I nie chodzi tutaj o pospolitego rabusia z nożem, ukrytego za winklem domu czy o złodzieja wślizgującego się chyłkiem do cudzego mieszkania. Mowa o złu wcielonym, z którym spiskowały niecne kobiety, nie bez przyczyny nazywane czarownicami - można usłyszeć w słuchawkach.

Audioprzewodniki są dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej, który mieści się w strzeleckim Spichlerzu. Punkt dysponuje dużą ilością urządzeń, więc zwiedzać można również całymi rodzinami.

Zobacz również:

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie