Komplet punktów pozwoliłby znacznie poprawić sytuację naszych w tabeli. Tak nie stało się, ale i tak jest dobrze! Olimpia Sulęcin wygrała w bardzo ważnym meczu z MCKiS Jaworzno 3:2.

Przed wczorajszym meczem 22. kolejki pierwszej ligi opiekun olimpijczyków Łukasz Cha¬jec był w wyśmienitym nastroju. Sulęcinianin tryskał humorem. A to głównie z tego względu, że miał do dyspozycji wszystkich podopiecznych, a ich forma w ostatnich dwóch seriach gier utrzymywała się na całkiem niezłym poziomie. Nie zmieniało faktu tego, że w Jaworznie Olimpia uległa w MCKiS-owi 0:3, bo z jednej strony spotkanie rozstrzygnęło się w końcówkach setów granych na przewagi, a z drugiej w naszej ekipie brakowało Macieja Kordysza oraz Jakuba Lewandowskiego.

I chyba prowadzący żółto-niebieską ekipę tak zaraził ich swoim optymizmem, że ci na tej fali od początku partii rozgrywali bardzo dobre zawody. Tak było aż do 24:18. Przy tym stanie na zagrywce pojawił się Tomasz Pizuński i przy jego serwisie MCKiS zdobyło aż pięć „oczek” z rzędu. Ale szóstego punktu nie udało mu się uzyskać, bo trafił w siatkę i Olimpia prowadziła w całym starciu 1:0.

W drugiej odsłonie nasi siatkarze zbudowali jeszcze większą przewagę. Świetnie na linii zagrywki czuł się Mateusz Linda, którego serwisy po przekątnej sprawiały bardzo dużo problemów przyjmującym ze Śląska. Równie wiele kłopotów robiły im zagrania Lewandowskiego. Efekt? 7:3, 13:7 po asie Lindy i 23:16. I co? I ponownie nasi zawodnicy nie mogli zakończyć tego, co zaczęli, ale i tym razem udało im się przetrzymać napór jaworzan, dzięki czemu w tej rywalizacji objęli prowadzenie 2:0.

Wraz z trzecim setem obraz gry zmienił się. Ślązacy od początku osiągnęli kilkupunktową przewagę i z każdą minutą ją powiększali.

Wydawało się, że czwarta partia będzie o wiele bardziej wyrównana, ale nic z tego. Na początku jeszcze nasi mieli kontakt punktowy z gośćmi, już później inicjatywa należała do przyjezdnych.

W tie breaku emocji było co nie miara. Atmosferę podgrzewał MCKiS, który w połowie seta zaczął kwestionować decyzję sędziów. Ale koniec końców na nic to się zdało. Dwa punkty dla Olimpii.

W czwartkowej "Gazecie Lubuskiej" wywiad z trenerem sulęcinian Łukaszem Chajcem.