Stal Gorzów ma nowego zawodnika. Wiktor Jasiński zadebiutował w Lesznie

Wiktor Jasiński urodził się w 2000 r.
Wiktor Jasiński urodził się w 2000 r. Jarosław Miłkowski
We wrześniu skończy 19 lat, a od dziesięciu lat startował w zawodach motocrossowych. To Wiktor Jasiński. Nowy żużlowiec Stali Gorzów. Właśnie zadebiutował w zawodach.

Wiktor Jasiński to nowa twarz w Stali Gorzów. 4 lipca w Toruniu zdał egzamin na licencję żużlową. 19 dni zadebiutował w żółto-niebieskich barwach. W swoim pierwszym wyścigu w karierze żużlowca zdobył punkt, przyjeżdżając do mety przed rywalem.

- We wrześniu skończę 19 lat. Od dziesięciu lat trenuję motocross. Teraz na poważnie chcę się zająć żużlem – mówił nam kilka dni temu Wiktor Jasiński. Rozmawialiśmy z nim przy okazji 2. rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która 17 lipca odbyła się w Gorzowie. Wtedy 19-latek był wpisany do programu zawodów. Na tor jednak nie wyjechał. Swój debiut zaliczył we wtorek 23 lipca na stadionie im. Alfreda Smoczka w Lesznie.

19-latek wystartował w XIV wyścigu 3. rundy DMPJ, gdzie Stal miała za rywali parę Get Well Toruń. Jasiński, który w tych zawodach ponownie był rezerwowym, zmienił Mateusza Bartkowiaka. Debiutancki start 19-latka przyniósł mu punkt. Do mety przyjechał za plecami Alana Szczotki (Stal) i Igora Kopcia-Sobczyńskiego (Get Well). Pokonał jednak Aleksa Rydlewskiego.

Motocykle to pasja Jasińskiego od 6. roku życia. W 2014 r. został wicemistrzem Polski w motocrossie, został też wtedy mistrzem Pucharu Polski. W tej dyscyplinie osiągnął jeszcze wiele innych sukcesów. Jak pójdzie mu w żużlu? Jak mówił nam ostatnio Piotr Paluch, trener młodzieży w Stali Gorzów, Jasiński licencję żużlowca zdobył po dwóch miesiącach treningów.