Sukcesy zawodników Jamniuk Gorzów na matach Polski

Grzegorz Biegański, UM w Gorzowie
GSSiR Jamniuk Gorzów
13 marca w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo, w których uczestniczyli zawodnicy z czterech województw, w tym w Gorzowa.

Zawodnicy klubu Jamniuk Gorzów mocno zaakcentowali swoją obecność, 7 zawodników zdobyło punktowane miejsca, a na 3 miejscu uplasował się Tomasz Ksokowski, który wygrał 3 walki i 1 przegrał.

Z kolei 19 i 20 marca w Suchym Lesie koło Poznania odbył się Międzynarodowy Turniej Judo. W zawodach uczestniczyli zawodnicy kategorii dzieci starszych, młodzików i juniorów młodszych. Nie zabrakło zawodników gorzowskiego Jamniuka.

W sobotę, 19 marca, walczyli nasi zawodnicy w kategorii dzieci. Najlepiej zaprezentował się Marcin Górniak, zdobywając złoty medal oraz Renata Głowaczewska i Dominik Michałowski, którzy zajęli 5 miejsce, natomiast Aleksander Wegner odpadł w walkach eliminacyjnych.

W niedzielę walczył w juniorach młodszych Patryk Sitarz, który w pierwszej walce wygrał przed czasem, w kolejnej natomiast został zdyskwalifikowany przez błąd techniczny, tym samym odpadł z zawodów.

Zawodnicy nabierają doświadczenia na zawodach i wyciągają wnioski, co dobrze rokuje do zbliżających się Mistrzostw Polski w Judo i Sumo.