Wielkie wyburzenia w Gorzowie. Te rozbiórki zmieniły nasze miasto na zawsze

red.
Rozbiórka kamienic przy ul. Drzymały, tuż przy Schodach Donikąd
Rozbiórka kamienic przy ul. Drzymały, tuż przy Schodach Donikąd arch. Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie
Udostępnij:
Młodzi gorzowianie nie mają prawa pamiętać, że jeszcze kilkanaście lat temu Gorzów wyglądał zupełnie inaczej. Zniknęły kamienice, hale... Czy to zmiana na plus? Sami oceńcie.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej to instytucja, która - w bardzo dużym uproszczeniu - zajmuje się w Gorzowie komunalnymi nieruchomościami. Z racji tego, że istnieje od dekad, ma w swoich archiwach wspaniałe zdjęcia z przeszłości.

Dzięki uprzejmości zakładu pokazaliśmy Wam niedawno zdjęcia wielkich hal Ursusa (dziś w tym miejscu stoi galeria NoVa Park) oraz fotografie z wartej 2 mln zł modernizacji łaźni miejskiej, po której zmieniła się z basenu w halę do tenisa stołowego.

Dziś prezentujemy kolejne kapitalne ujęcia. Są to fotografie dokumentujące rozbiórki. Na zdjęciach widać wyburzanie kamienic przy Wale Okrężnym, przy ul. Drzymały (niedaleko Schodów Donikąd) i – to perełka wśród perełek – obiektów przy ul. Jancarza. Młodsi Czytelnicy mogą być zaskoczeni, jak potężne gmachy stały niedaleko placu manewrowego PKS-u. A stały! Sami zobaczcie. Możecie też zobaczyć, jak wielkie hale były kiedyś w miejscu, gdzie dziś stoi NoVa Park!

GORZÓW WYGLĄDA JAK PLANSZA Z GRY!

Wideo

Dodaj ogłoszenie