Złoto i brąz dla gorzowian w Mistrzostwach Polski Oldboyów w Siatkówce Plażowej [zdjęcia]

Anna Walorek/red.
Agencja Public Relations VALOR
Gorzowianie Andrzej Klimiuk i Zdzisław Hamulski wywalczyli złoto w kategorii 120 + (suma lat obu zawodników przekracza 120). A Jerzy Boguta (absolwent AWF Gorzów) i dr Przemysław Pieczyński (nauczyciel akademicki AWF Gorzów) , zeszłoroczni V-ce Mistrzowie Polski w kat. 85+ w tym roku zdobyli brąz w swojej kategorii.

W dniach 21-23 sierpnia 2015 na obiektach WOSR we Wrześni, odbyły się Mistrzostwa Polski Oldboyów w Siatkówce Plażowej zorganizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Była to już 13 edycja imprezy.
Do turnieju zgłosiło się ponad 90 par z całej Polski, które walczyły i podium w swoich kategoriach wiekowych (80+. 85+, 90+, 95+, 100+, 110 +, 120+).

Gorzowianie Andrzej Klimiuk i Zdzisław Hamulski wywalczyli złoto w kategorii 120 + (suma lat obu zawodników przekracza 120). Ich przeciwnikiem była para z Warszawy, od lat niepokonana, w swoim dorobku mająca nawet tytuł Mistrza Świata w swojej kat. wiekowej (Włochy 2014).
Jerzy Boguta (absolwent AWF Gorzów) i dr Przemysław Pieczyński (nauczyciel akademicki AWF Gorzów) , zeszłoroczni V-ce Mistrzowie Polski w kat. 85+ w tym roku zdobyli brąz w swojej kategorii. Ciekawostką imprezy było, że sylwetka J. Boguta zdobiła tegoroczny plakat Mistrzostw Polski.

Na 18-19 września planowana jest II-ga edycja Lubuskiego Festiwalu Siatkówki dedykowana dzieciom i młodzieży z naszego maista i regionu pod patronatami Wojewody Lubuskiego, Prezydenta Miasta, Kuratora Lubuskiego i PZPS. Smaczkiem Festiwalu ma być m.in. ekspozycja Pucharu Mistrzostw Świata polskich siatkarzy.