Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Dziewiątkę” ogarnęło naukowe szaleństwo! Ale się działo!

Jolanta Hreniak Szkoła Podstawowa nr 9 Dariusz Wieczorek Wydział Promocji i Informacji
mat. SP 9
25 kwietnia 2018 r. Szkołę Podstawową nr 9 odwiedziło Mobilne Laboratorium Ignacego. Na pokładzie specjalnie zaadoptowanego autobusu odbyły się zajęcia dydaktyczne, pokazy, warsztaty, eksperymenty i projekcje filmów edukacyjnych.

„Dziewiątkę” ogarnęło naukowe szaleństwo; 18 maja na szkolnym placu odbędzie się Piknik Naukowy. Na uczniów i ich rodziny czeka mnóstwo atrakcji: pokazy i eksperymenty naukowe, quizy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, kuchnia molekularna i wiele innych. Do współpracy zaproszono m.in. Klub Młodego Wynalazcy, Nadleśnictwo Skwierzyna i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W Szkole Podstawowej nr 9 przez cały rok szkolny realizowany jest autorski program „Doświadczanie świata poprzez eksperymentowanie”. W ramach programu uczniowie rozwijają wiedzę i umiejętności z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych, poprzez przeprowadzanie eksperymentów, doświadczeń, obserwacji. Udział w programie biorą wszyscy uczniowie klas I-III, chętni rodzice oraz ponad setka dzieci z gorzowskich przedszkoli nr: 7, 9, 31 oraz 32.

Program jest kontynuacją ogólnopolskiego projektu PGNiG „Być jak Ignacy”, którego szkoła jest podwójnym laureatem. W poprzednim roku szkolnym „Dziewiątka” otrzymała bowiem tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz, jako jedna z czterech szkół w Polsce, Specjalne Wyróżnienie za prezentację multimedialną, wkład pracy i zaangażowanie.

Wszyscy uczniowie klas I-III wykonują zadania oraz biorą udział w różnorodnych akcjach opartych o kalendarz ekologiczny. W ten sposób „Dziewiątka” obchodziła m.in. Światowy Dzień Drzewa, Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej czy Dzień Tęczy. Pierwszego dnia wiosny zorganizowano wielkie sadzenie roślin.

W placówce prężnie działa koło naukowe „Mali Einsteini”, w którym udzielają się trzecioklasiści oraz ich rodzice. Raz w tygodniu na zajęciach koła uczestnicy poznają sylwetkę jednego polskiego naukowca i jednocześnie wykonują związane z nim eksperymenty. Ich poczynania można na bieżąco śledzić na blogu internetowym https://malieinsteiniz3e.blogspot.com/

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto