Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ekstraklasa koszykarek. KSSSE - Basket 99:104 po dogrywce [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
Ekstraklasa koszykarek. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Basket ROW Rybnik 99:104 po dogrywce (16:26, 16:24, 35:18, 20:19, 12:17).

Ekstraklasa koszykarek. Punkty:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Taber Spani 30, Chineze Nwagbo 26, Sharnee Zoll 13, Magdalena Losi 12, Katarzyna Dźwigalska 8, Izabela Piekarska 8, Magdalena Szajtauer 2, Claudia Trębicka 0, Katarzyna Jaworska 0.

Basket ROW Rybnik: Rebecca Harris 43, Jelena Velinovic 14, Markel Walker 14, Anna Kuncewicz 12, Martyna Stelmach 10, Agata Gajda 6, Agnieszka Kułaga 5, Joanna Kędzia 0.

43 punkty Harris mimo problemów zdrowotnych

Amerykańska koszykarka Rebecca Harris z Basket ROW Rybnik była bohaterkę sobotniego meczu w Gorzowie Wlkp. z KSSSE. Mimo że jeszcze rano miała problemy żołądkowe zdobyła 43 punkty, ustanawiając rekord sezonu. Rybnik zwyciężył po dogrywce 104:99.

27-letnia koszykarka nie zeszła z parkietu ani na minutę podczas czterech kwart, a także dogrywki. Amerykanka trafiła w meczu w Gorzowie Wlkp. osiem z 10 rzutów za dwa punkty, sześć z 14 zza linii 6,75 m oraz dziewięć z 12 wolnych. Miała także cztery zbiórki i asystę, a w całym meczu nie popełniła żadnego faulu. Zdobyła ostatnie cztery punkty dla Rybnika, pieczętując sukces przyjezdnych.

"Nie wiedzieliśmy, czy Rebecca w ogóle zagra, bo rano miała kłopoty żołądkowe. Jest bardzo ambitna, ale w takich sytuacjach ambicja nie zawsze pomaga. Nie była na przedpołudniowym treningu i pojawiła się na odprawie, potem przyczłapała na obiad. Po tym, co pokazała w spotkaniu, mogę powiedzieć tylko jedno: Rebecco, wielki szacunek! W najtrudniejszych momentach brała ciężar gry na siebie, trafiała z półdystansu, za trzy i rzuty wolne. To był bardzo ważny mecz dla Basketu, gdyż rywal tak jak my walczy o pierwszą szóstkę. Wcześniej przegraliśmy na własnym parkiecie z drużyną King Wilki Morskie Szczecin i bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa" - powiedział PAP prezes Basketu Krzysztof Kaczmarczyk.

To trzeci sezon Harris w Rybniku. Była zawodniczką tego klubu w latach 2010-2012. W ubiegłym roku wróciła do USA i pracowała jako trenerka.

ROW występuje w Basket Lidze Kobiet sezonu 2013/2014 dzięki wykupieniu "dzikiej karty". W listopadzie 2012 drużyna została wycofana z rywalizacji z powodów finansowych. Samorząd miejski wstrzymał bowiem wypłatę drugiej transzy dofinansowania (400 tys. zł.) z powodu zakwestionowania rozliczenia pierwszej raty (300 tys. zł.). Wiosną 2013 powstał nowy klub, zorganizowany w formie spółki z o.o.

Po pięciu kolejkach rybniczanki mają trzy wygrane oraz dwie porażki i zajmują piąte miejsce w tabeli. KSSSE Gorzów Wlkp. odniósł tylko jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach.