Gorzów to wieś?! Nie ma się co obrażać. Bo... Gorzowów jest więcej niż nasz jeden w Lubuskiem!

red.
Tak wieś Gorzów wita wjeżdżających
Tak wieś Gorzów wita wjeżdżających Google Street View
Wiadomo: dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego najważniejszy (i jedyny!) Gorzów to właśnie ten w Lubuskiem. Ale... są też inne Gorzowy. Jeden z nich to wieś. Drugi jest miasteczkiem.

Wieś Gorzów ma niecałe 2 tys. mieszkańców i leży w gminie Chełmek w pow. oświęcimskim (woj. małopolskie). Miejscowość ma swoją Ochotniczą Straż Pożarną i jest tak niewielka, że… w Google Street View zamieszono obrazy zaledwie z jednej, głównej ulicy.

Gorzów Śląski: zobaczcie, jak tam jest

Jest też drugi Gorzów: Śląski. To już miasto, które ma ponad 2 tys. mieszkańców i jest ośrodkiem administracyjnym dla 14 sołectw. Leży w woj. opolskim. Tam kamery Google Street View pozwalają już na całkiem ciekawy spacer. Z ich pomocą można obejrzeć urokliwy rynek czy piękny kościół Trójcy Świętej.

To co? Gotowi na spacer po… innych Gorzowach niż nasz Wielkopolski?

Gorzów ciągle z „Wielkopolski”

Przy okazji warto przypomnieć, że od lat w naszym Gorzowie trwa dyskusja o usunięciu z nazwy przymiotnika „Wielkopolski”. W 2010 r. fachowcy od marketingu napisali w opracowaniu przygotowanym na rzecz marki Gorzów Przystań, że konieczne jest pozbycie się końcówki „Wielkopolski” i przeprowadzenie referendum nad zmianą nazwy.

„Formalna zmiana nazwy miasta jest pożądanym dopełnieniem rezygnacji z korzystania z członu „Wielkopolski” w komunikacji promocyjnej. Strategicznie byłby to dowód na gotowość miasta na zmiany oraz jego chęć odcięcia się od porównań z większymi ośrodkami miejskimi czy regionem, z którym nie łączą Gorzowa historyczne więzi”

- czytamy w dokumencie sprzed - podkreślmy! - już 11 lat.

Jednak do tej pory nie podjęte zostały żadne poważne kroki, by zmiany faktycznie dokonać.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo

Dodaj ogłoszenie