Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kierowcy na Kosynierów Gdyńskich zaoszczędzą kilka minut

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Odcinek ulicy Kosynierów Gdyńskich pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Matejki a skrzyżowaniem z ul. Borowskiego od 3 kwietnia będzie dostępny dla kierowców w całości.
Odcinek ulicy Kosynierów Gdyńskich pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Matejki a skrzyżowaniem z ul. Borowskiego od 3 kwietnia będzie dostępny dla kierowców w całości. Jarosław Miłkowski
Zmiany na remontowanej wciąż ul. Kosynierów Gdyńskich! Kierowcy nie będą musieli jeździć przez ul. Mickiewicza, ale będą mogli skorzystać z objazdu przez ul. Borowskiego.

Od środy 3 kwietnia wchodzą dwie zmiany dotyczące organizacji ruchu na remontowej wciąż ul. Kosynierów Gdyńskich.
Pierwsza zmiana dotyczy odcinka pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Matejki a skrzyżowaniem z ul. Borowskiego. Ten fragment będzie udostępniony w całości i oznacza to zmianę objazdów dla części z kierowców. Zwłaszcza dla wjeżdżających w ul. Kosynierów Gdyńskich z ul. Matejki. W stronę centrum nie będą oni musieli jeździć objazdem np. przez ul. Mickiewicza, a będą mogli skorzystać z objazdu przez ul. Borowskiego.

Druga zmiana dotyczy skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z ul. Mickiewicza. W związku z rozpoczęciem jego przebudowy zostanie ono zamknięte. Ulica Mickiewicza od ul. Mieszka I do ul. Kosynierów Gdyńskich będzie więc drogą „ślepą”. Kto dotychczas korzysta z ul. Mickiewicza, by dostać się w rejon osiedla Staszica, od 3 kwietnia będzie musiał skorzystać z objazdu przez ul. Borowskiego.

Autobusem MZK też będzie krócej

Zmiany w organizacji ruchu na Kosynierów Gdyńskich oznaczają sporą oszczędność czasu dla pasażerów komunikacji miejskiej, którzy korzystają z autobusów kursujących w stronę centrum. Jeszcze do wtorku 2 kwietnia autobusy linii: 100, 101, 121, 124, 136, 511 najpierw korzystać będą z objazdu przez ul. Mickiewicza, a następnie z objazdu przez ul. Armii Polskiej. Od środy będzie inaczej. Znów zacznie obowiązywać przystanek „Matejki” przy powiatowej stacji sanepidu (nie będzie już tymczasowego przystanku koło przychodni wojskowej), a autobusy na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich z Borowskiego skręcą w tę drugą ulicę, by następnie dojechać do ul. Armii Polskiej.

W związku z tym, że autobusy nie będą jeździły ul. Mickiewicza i zaoszczędzą pięć minut, zmienią się rozkłady jazdy dla linii: 100, 101, 121, 124, 136, 511.
Podobnie będzie też w przypadku autobusów linii 104, 105, 111, które ulicą Kosynierów Gdyńskich jeżdżą w stronę cmentarza i Manhattanu. One z kolei po minięciu hotelu Mieszko, skręcą w ul. Borowskiego, a następnie w ul. Mieszka I. Rozkłady jazdy w przeciwnym kierunku pozostaną bez zmian.

Czytaj również:
Roboty na Kosynierów Gdyńskich wyraźnie przyśpieszyły, ale... i tak będzie poślizg

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto