Koniecznie zabierz tutaj dziecko! Miniaturowe miasteczko kolejowe leży zaledwie 40 minut autem od Gorzowa!

red.
Nietoperek - trzeba tu przyjechać i zobaczyć dzieło życia pana Jerzego.
Nietoperek - trzeba tu przyjechać i zobaczyć dzieło życia pana Jerzego. fot. Krzysztof Weidner/archiwum GL
Takie atrakcji nie ma nigdzie w Polsce! W małej wsi, 40 minut jazdy autem od Gorzowa, jeden człowiek zbudował miasteczko kolejowe. Zwiedza się je, siedząc na... wagonikach małego pociągu. Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć!

Kolejka ogrodowa Jerzego Jóźwiaka z Nietoperka to bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych turystycznych przebojów naszego regionu. Przy czym jednocześnie jest to atrakcja stosunkowo mało znana - a zasługuje na wielką sławę!

Dlaczego? Po pierwsze: bo to niesamowite dzieło techniki.
Po drugie: to miejsce stworzone z miłości do kolei - najczęściej rękami właśnie J. Jóźwiaka.
Po trzecie: każdy świetnie się tu bawi.
No i po czwarte: sformułowanie „kolejka ogrodowa” jest zbyt skromne. To w zasadzie miniaturowe miasteczko kolejowe, z pełną infrastrukturą i zaskakującymi, szczegółowo odtworzonymi elementami.

Polecamy przyjrzeć się choćby miniaturowemu parowozowi. To minidzieło sztuki technicznej! Tak mówił nam o nim kiedyś sam twórca: - Parowóz marzył mi się od dawna. Pracowałem nad nim rok, poświęcając każdą wolną chwilę. Sam wykonałem większość elementów konstrukcyjnych. Te, które wymagały użycia specjalnych urządzeń, wykonali specjaliści na podstawie mojego projektu.

Handlowi giganci przejdą na “zielony” transport?

Wideo

Dodaj ogłoszenie