Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rondo koło Słowianki częściowo zrobione. Tak będziemy po nim jeździć

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
W piątek 8 grudnia na połówce ronda malowano oznakowanie poziome.
W piątek 8 grudnia na połówce ronda malowano oznakowanie poziome. Jarosław Miłkowski
Od poniedziałku 11 grudnia udostępniona zostanie pierwsza połowa nowego ronda koło Słowianki w Gorzowie. Po ośmiu miesiącach przerwy możliwy będzie wyjazd z ul. Fredry w Słowiańską.

Budowa ronda koło Słowianki zaczęła się w kwietniu, tuż po świętach wielkanocnych. Magistrat postanowił je wybudować, aby usprawnić ruch samochodów w tej części miasta w związku z oddaniem do użytku Areny Gorzów.

Prace u zbiegu ul. Słowiańskiej i Fredry podzielono na dwa etapy. W pierwszym do zrobienia była połówka ronda od strony osiedla Staszica. I pierwsza część ronda właśnie jest na ukończeniu. Gdy w piątek 8 grudnia byliśmy na placu budowy, na asfalcie trwało już malowanie tymczasowego oznakowania. Malowano m.in. pasy na przejściu przez ul. Fredry czy linie oddzielające dwa pasy ruchu.

Budowa ronda koło Słowianki - oznakowanie już jest

Oznakowanie na rondzie nie zostało wymalowane bez powodu. Od poniedziałku 11 grudnia nastąpi bowiem zmiana organizacja ruchu w tej części miasta. Przez ostatnie osiem miesięcy ruch samochodów u zbiegu Słowiańskiej i Fredry odbywał się pasem od strony lodowiska. Teraz zostanie on przeniesiony na wybudowaną właśnie połówkę ronda. A na 400-metrowym odcinku – od wjazdu do hali OSiR-u po zjazd na parking Słowianki – rozpoczną się prace nad drugą połówką ronda. Przy okazji zostanie też wybudowany czwarty zjazd z ronda – będzie on biegł wzdłuż krótszego boku pobliskiego lodowiska.

Jak będzie odbywał się ruch na połówce ronda?
* dla jadących od ronda Słowiańskiego będzie możliwość skrętu w prawo w ul. Fredry, natomiast dla jadących od ul. Roosevelta wjazd bezpośrednio w ul. Fredry będzie niemożliwy, niezbędne będzie zawracanie na rondzie Słowiańskim
* wyjazd z ul. Fredry na ul. Słowiańską będzie dostępny dla relacji lewo i prawoskrętu
* ul. Fredry będzie wlotem podporządkowanym
* zawieszone, do odwołania, będą przejścia dla pieszych przez ul. Słowiańską, w rejonie budowanego ronda (przejścia możliwe będą poprzez kładkę dla pieszych nad ul. Słowiańską oraz istniejące przejście dla pieszych przy hali Arena Gorzów).

Zmianie ulegnie też wjazd i wyjazd pod Słowiankę. Na parking przed centrum będzie można wjechać z obu kierunków ul. Słowiańskiej. Z parkingu będzie można jednak wyjechać tylko na nitkę prowadzącą w kierunku ronda Słowiańskiego.

Budowa ronda koło Słowianki potrwa 14 miesięcy

Budowa drugiej połowy ronda oraz zjazdu obok lodowiska ma potrwać do przełomu maja i czerwca 2024. Oznacza to, że rondo, którego budowa została pierwotnie zaplanowana na kilka miesięcy (miało być gotowe przed otwarciem Areny Gorzów, co nastąpi 9 grudnia), powstanie w… 14 miesięcy.
Wpływ na poślizg – to w Gorzowie żadna nowość – miały kolizje mediów. To, co budowlańcy zastali w ziemi odbiegało od tego, co jest w dokumentach.

Czytaj również:
Z przebudową Spichrzowej do dwóch razy sztuka? Jest przetarg

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto