W basenach Słowianki nie ma wody. Dlaczego? Spokojnie, wszystko idzie zgodnie z planem!

Magda Marszałek
Magda Marszałek

Wideo

Zobacz galerię (7 zdjęć)
Miłośnicy wodnych uciech wciąż jeszcze nie mogą korzystać z basenów gorzowskiej Słowianki. Obiekt pozostaje zamknięty z powodu pandemii koronawirusa. Jak się jednak okazuje - ten czas nie jest tam stracony, bo za zamkniętymi drzwiami sporo się dzieje.

Słowianka postanowiła wykorzystać przymusowy przestój na przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych. Zazwyczaj taka przerwa technologiczna odbywa się na przełomie sierpnia i września, ale w tym roku została przeniesiona właśnie na styczeń.

Dzięki temu, że przerwa technologiczna przeprowadzona będzie teraz, nie będziemy musieli wyłączać z użytku klientów basenu sportowego w późniejszym terminie - mówi Karina Przybylska z Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka w Gorzowie.

Wielkie porządki na terenie basenu w Gorzowie potrwają kilka tygodni

W tym czasie zaplanowano między innymi prace na basenie sportowym, z którego najpierw spuszczona została woda, a sama niecka jest teraz dokładnie czyszczona. Uzupełniane są także ubytki glazury.

Przerwa technologiczna to czas, gdy możemy przeprowadzić niezbędne naprawy, wymienić popękane płytki czy inne elementy basenu albo je doczyścić i zdezynfekować. Ponieważ nie da się tego zrobić w wodzie - ta musi najpierw zostać wypuszczona - dodaje Karina Przybylska.

Trzeba było spuścić 2 miliony 700 litrów wody

To długotrwały proces, który w przypadku dziesięciotorowego, długiego na 50 metrów i szerokiego na 25 metrów basenu sportowego może trwać nawet kilka dni. Oprócz samego basenu olimpijskiego lifting przejdzie także ruchomy pomost, na którym wymieniana zostanie powłoka, a znajdujące się pod stropem drewniane belki odpowiednio zaimpregnowane.

Czyszczą basenowe niecki, wymieniają płytki - w Słowiance trwa przerwa technologiczna
Gorzowska Słowianka przechodzi lifting - trwa tam przerwa technologiczna Magdalena Marszałek

Czytaj również:

Wszystkie prace mają potrwać do początku lutego, a po ich zakończeniu obiekt będzie gotowy na ponowne otwarcie i przyjęcie amatorów pływania.

Dodaj ogłoszenie