22 panoramy dawnego Gorzowa, które Cię zachwycą. Ciężko wybrać najpiękniejszą widokówkę!

red.
Tak kiedyś wyglądało nasze miasto. Poznajecie wszystkie miejsca?
Tak kiedyś wyglądało nasze miasto. Poznajecie wszystkie miejsca? zbiory Wawrzyńca Zielińskiego/depozyt WiMBP w Gorzowie
Jak kiedyś wyglądał Gorzów (czyli Landsberg)? Na pewno był bardziej zielony, widać było więcej pieszych i - co oczywiste - mniej samochodów. Czy było piękniej? Sami możecie to ocenić!

Ul. Sikorskiego, Obotrycka, Wał Okrężny… Te ulice idzie rozpoznać na pocztówkach bez trudu (uwaga: używamy polskich nazw, choć pocztówki prezentują dawny Landsberg). Ale nie zawsze jest tak łatwo!

Szukajcie punktów orientacyjnych

Niektóre z widokówek są bowiem tak stare, że... uwiecznione zakątki miasta na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać. Albo inaczej: ciężko od razu wskazać, z którego miejsca były robione zdjęcia.
My mieliśmy taki kłopot choćby z widokówką, którą specjalnie dla Was w lewym górnym rogu oznaczyliśmy w galerii znakiem zapytania. Pomocne było wypatrzenie jednego ze słynnych miejskich budynków, który stał się naszym punktem orientacyjnym i naprowadził nas na trop miejsca wykonania fotografii…

A Wy od razu doszliście, które ulice miejsca są na pocztówkach i gdzie stał fotograf? Dajcie nam znać w komentarzu na facebookowym profilu Gorzów Wielkopolski naszemiasto.pl jak Wam poszło.

Dziękujemy za udostępnienie

Przypominamy: prezentowane pocztówki pochodzą z zasobów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie. Są jednak depozytem, oddanym placówce przez miłośnika Gorzowa i kolekcjonera Wawrzyńca Zielińskiego. Przez lata zgromadził tysiące sztuk widokówek. Zgodził się, byśmy je Wam pokazywali. Dziękujemy!

LUBISZ STARE WIDOKÓWKI GORZOWA? TO ZOBACZ TAKŻE:
Niewiarygodne, jak piękne było kiedyś nasze miasto. Gorzów sprzed lat oczarowuje!

Ulica Sikorskiego wyglądała kiedyś jak centrum Paryża. Nie wierzysz? Zobacz

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

Wideo

Dodaj ogłoszenie