Najpiękniejsze miejsce w Lubuskiem? Jedno z nich jest koło Gorzowa. Tak twierdzi National Geographic i... my!

OPRAC.: red.
Jesienny spacer po Parku Miłości w Lubniewicach. Warto się tutaj wybrać. Bo Lubniewice mają więcej do zaoferowania!
Jesienny spacer po Parku Miłości w Lubniewicach. Warto się tutaj wybrać. Bo Lubniewice mają więcej do zaoferowania! Tomasz Rusek
Udostępnij:
Mieszkacie w Gorzowie? Wystarczy nieco ponad 20 minut autem i... jesteście w jednym z najpiękniejszych miejsc w Lubuskiem. Uwaga! Tutaj pachnie miłością!

Mowa o Lubniewicach, gdzie jest Pak Miłości. Został on uznany przez National Geographic za jedno z dziesięciu najpiękniejszych miejsc w Lubuskiem. Tak o nim napisano:

„Przy Starym Zamku w Lubniewicach nad jeziorem Lubiąż, znajduje się Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej - autorki pierwszego polskiego poradnika seksuologii, słynnej "Sztuki kochania". Park przecina kanał łączący Jezioro Lubiąż z Jeziorem Krajnik. Nad kanałem powstał mostek, na którym zakochane pary wieszają kłódki, symbolizujące trwałość ich związku. Wśród ponad 100-letnich drzew ustawiono kilkanaście drewnianych rzeźb przedstawiających przytulające się pary”.

A my zapewniamy, że to miejsce idealne na jesienny spacer czy rodzinną wycieczkę. Także dzięki dlatego, że przy okazji można zrobić sobie przystanek nad jeziorem, zwiedzić Lubniewice i zobaczyć niesamowity zamek, w którym kręcono wiele scen z filmowej „Sztuki Kochania”. Koniecznie odnajdźcie też mostek zakochanych. Wiszą tam setki (jak nie tysiące) kłódek z inicjałami zakochanych. Może powiesicie swoją…?

ROWEREM PO GORZOWIE

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo

Dodaj ogłoszenie