MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie jeździł autobus do Słowianki i Areny Gorzów. Trasa, pętle, częstotliwość

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Arena Gorzów zostanie otwarta 9 grudnia.
Arena Gorzów zostanie otwarta 9 grudnia. Bartłomiej Nowosielski/Urząd Miasta w Gorzowie
8 grudnia uruchomiona zostanie autobusowa linia 109, która - łącząc Manhattan i Górczyn z osiedlem Europejskim – zapewni możliwość dojechania do Słowianki oraz nowej hali sportowej.

Na tę wiadomość gorzowianie czekali od wielu lat! Już za ponad trzy tygodnie będzie można regularnie dojeżdżać do kompleksu basenów i lodowiska Słowianki, a także do Areny Gorzów, czyli nowej hali sportowo-widowiskowej.

Autobusy już od 8 grudnia

Hala ma zostać otwarta w sobotę 9 grudnia. Dzień wcześniej, czyli w piątek 8 grudnia, ma natomiast zostać uruchomiona linia autobusowa 109. Dzięki niej mieszkańcy Górczyna i Manhattanu (mieszka tu 35 tys. osób) oraz osiedla Europejskiego (6 tys. osób) zyskają w końcu dogodne bezpośrednie połączenie do Słowianki. No i od początku działalności hali będą mieli do niej dojazd.

Linia 109 w Gorzowie - jaka trasa?

Autobusy linii 109 będą wyruszać z okolic krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila na Manhattanie (zawracać będą na nowym rondzie Gdyńskim), a następnie pojadą ulicami: Szarych Szeregów, Komisji Edukacji Narodowej, pl. Jana Pawła II, Okulickiego, Górczyńską, al. ks. Andrzejewskiego i Roosevelta dojadą w okolice Słowianki. Spod Areny Gorzów, gdzie będzie przystanek, autobusy pojadą w kierunku ronda Słowiańskiego i ronda Szczecińskiego, na którym skręcą w prawo w ul. Myśliborską, by za chwilę, po pokonaniu ronda Europejskiego wjechać w osiedle Europejskie. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą niemal tą samą trasą. Niemal – bo z ul. Londyńskiej od razu pojadą do ronda Szczecińskiego.

Przystanek autobusowy jest przy samej Arenie Gorzów.Jarosław Miłkowski

Jak często mają kursować autobusy?
- Mają one jeździć co godzinę – mówi nam Fabian Rogala, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego.

Godziny kursowania autobusów linii 109 mają być dostosowane do godzin funkcjonowania Słowianki. Pierwsze autobusy mają jeździć już około 7.00, a ostatnie około 20.00.

Od lata będzie też linia 111

Linia 109 ma być linią stałą. Oznacza to, że będzie jeździła też, gdy w połowie przyszłego roku linia 111 zacznie jeździć nieco zmodyfikowaną trasą i też dojedzie w okolice Słowianki.

Gdy 1 maja tego roku miasto wprowadzało nowe rozkłady autobusów, zmieniono – na razie „na papierze” - docelową trasę linii 111 łączącą Zawarcie z cmentarzem i Chwalęcicami. Zmiana ma wejść w życie po oddaniu do użytku ronda koło Słowianki, co ma nastąpić na przełomie maja i czerwca 2024. Linia 111 będzie wówczas skręcała z ul. Kosynierów Gdyńskich w Matejki, a następnie w ul. Fredry, ul. Słowiańską i z niej w ul. Żwirową. By dojechać do Słowianki i Areny Gorzów, trzeba będzie wysiąść na przystanku „Długosza”.

Gdy linie 109 i 111 będą już – obie – jeździły ul. Słowiańską i będzie można ocenić potok pasażerów, magistrat nie wyklucza modyfikacji linii, aby do Słowianki i Areny Gorzów mogło dojechać jak najwięcej pasażerów.

Będą wzmocnienia kursów

A co z linią 109, gdy w Arenie Gorzów będą odbywały się wydarzenia sportowe lub kulturalne? Czy autobusy też będą jeździć co godzinę?
- W takich sytuacjach będziemy wzmacniać kursowanie tej linii, podobnie jak w przypadku, gdy rozgrywane są imprezy żużlowe – mówi nam Fabian Rogala.

Linia 109 będzie wzmocniona już 9-10 grudnia na otwarcie Areny Gorzów. W magistracie spodziewają się na nim wielu gorzowian. Urzędnicy pracują już nad tym, aby zapewnić dojazd do Areny Gorzów nie tylko nową linią.

Przypomnijmy: dziś koło Słowianki przejeżdża pięć par autobusów linii 123. Jest to jednak linia dowożąca pracowników do strefy ekonomicznej i kursuje w godzinach zmian w zakładach pracy, a więc około 6.00, 14.00 i 22.00.

Czytaj również:
Jak będziemy jeździć koło Słowianki? Połapiecie się od razu?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto